VÜCUDUNUZ KIŞA HAZIRMI?

İklim değişikliklerine bağlı olarak ortaya çıkan soğuk algınlığı ve gribal enfeksiyonları anlatabilmeniz için öncelikle bağışıklık sisteminizi güçlü tutmalısınız.

0
310
KIŞA HAZIRMISINIZ

Hits: 130

KUŞBURNUNUN FAYDALARI
KUŞBURNUNUN FAYDALARI

İklim değişikliklerine bağlı olarak ortaya çıkan soğuk algınlığı ve gribal enfeksi yonları anlatabilmeniz için öncelikle bağışıklık sistemini zi güçlü tutmalısınız. Bunun içinde doğal meyve ve sebzelerden vitamin ve minerallerin alınması önemli dir. Kışın bağışıklık siste mini güçlendirmeye yöne lik iki besin maddesi baş öğelerinizden olmalıdır. Bunların ilki c vitamini yönüyle zengin kuşburnu marmelât’ıdır. Diğeri ise hiç şüphesiz halk arasında Trabzon Hurması olarak bilinen diğer adıyla cennet hurmasıdır.

CENNET HURMASI FAYDALARI
CENNET HURMASI FAYDALARI

Bahsi geçen her iki üründe doğadan katkısız olarak vücudumuza aldığımız yiyeceklerdir; İçerdikleri lif miktarı ve bakterileri çoğaltma fonksiyonları nedeniyle bağırsak yollarını ve sindirim sisteminizi düzenler. Antioksidanlar yönüyle zengin içeriğe sahip olmaları nedeniyle başta kanser olmak üzere birçok hastalığa karşı korunmanızda etkili rol oynar. Aynı zamanda her iki gıda gerek kadın ve gerekse erkeklerde afrodizyak etkiye sahip olduğu gibi sperm kalitesini de artırır.

CEVAP VER


*

WordPress Anti-Spam by WP-SpamShield