GEREKÇELİ VİCDANMI? GEREKÇESİZ KARARMI?

Ey YSK da seçimlerin Yenilenmesi hususunda karar alanlar bu kararı alırken rızıktan mı korktunuz? Atılmaktan mı? Bir başka bölgeye sürülmekten mi? Unutmayın ki Eğer bir adamın rızkı kapatılırsa ,Rızkı nereden gelir dediklerinde Ecelinin geldiği yerden gelir buyurdular yani sizin rızkınıza ALLAH kefil iken neden hakkı haklıdan esirgediniz?

0
191
VİCDAN

Hits: 58

Eh seçimlere de güne gün yaklaşıyoruz Ancak seçimlerin yenilenmesine yönelik alınan kararlar Türk siyasi tarihinde bir ilk Çünkü gerekçesi olmayan bir yenilemenin gerekçeli olarak kabul edilmesi ve üstüne üstelik halen Hırsızlıklara müsaade etmeyeceğiz!   Söylemleri aslı astarı olmayan gerekçede yer almaması bir o kadar üzücü olduğu gibi halkın vicdanında da derin yaralanmalara sebep olmuştur.

YSK üyelerinden bu gerekçeleri kabul etmeyen hukuk insanlarını görmek elbette adaletin gereği olarak bir umut ışığı Lakin Bunca seçmenin iradesini hiçe sayanlar için söylenecek çokta bir şey yok Zira İmam Ali (A.S) ın bir sözü bu durumu özetlemeye yetiyor da artıyor bile “Zalim İnsanların alameti üçtür diyor İmam Can Birincisi ALLAH ‘A isyan ederek zulüm edenler, İkincisi Yönetim ve İdaredekilerin Haksızlık yapılması ve Zulüm edenlerin desteklenmesi dir.  Zalim olan kul hakkını gasp eder. Hele,  hele olmayan bir fiili ve isnadı olmuş gibi yalanlara dayandırarak söylemek Binlercesinin kul hakkına girmek demektir. Ve sizde bunları destekliyorsanız Zalimle Zalim oluyorsunuz.

Vicdan nedir? Vicdan öldüğünüzde hesaba çekileceğiniz zaman yaptıklarınızı itiraf edecek olan batın peygamberinizdir. Ve yine o batın peygamberki sizleri cezalandırarak gerek fanide ve gerekse bakide ceza rehberiniz olacaktır. Zira kiram en kâtibin meleklerinin her yazdığının doğru olduğunun bildiği için ruhuna azap verecektir. Değermi üç günlük dünyada makam ve memuriyet için haksız bir kararı haklı göstermek. Bugün rahatsınız Zira dünya sizin hizmetinizde yarın son nefesinizi verirken Makamın ve memuriyetin olmadığı adil bir dünyaya irtihal edeceksiniz Buradan geri dönüş yok. Yazık, Yazık Kendinize ettiğiniz gibi mesul olduğunuz ailenize de aldığınız bu haksız karardan dolayı kazandığınız nafakayı da helal yedirmiyorsunuz.

Devlet Babadır Devlet halkını koruyup esirgeyendir. Birisi karşınıza çıkıp size iki Üniversite bitirdim İşsizim diyor ve Siz kalkıp verdiğiniz cevapla o vatandaşı değil Tüm vatandaşlarınızı hayal kırıklığına uğratıyorsunuz yandaşlıkla aldığınız kadroları herkes biliyor bu Zulüm değilmidir. Halk bu zulümü görmüyor mu?  Vicdanlar rahatsız olmuyor mu?  Yine İmam Can Buyuruyor ki ; “Zalime çatan adalet günü, mazlumun zulme uğradığı günden daha çetindir “

Ey YSK da seçimlerin Yenilenmesi hususunda karar alanlar bu kararı alırken rızıktan mı korktunuz?  Atılmaktan mı? Bir başka bölgeye sürülmekten mi? Unutmayın ki Eğer bir adamın rızkı kapatılırsa ,Rızkı nereden gelir dediklerinde  Ecelinin geldiği yerden gelir buyurdular yani sizin rızkınıza ALLAH kefil iken neden hakkı  haklıdan esirgediniz?

Ey ALLAH kulları Düşünce saf bir aynadır. İbret almak, uyaran bir öğütçüdür. Başkaları için hoşlanmadığın şeyden kaçınman   edep olarak  sana yeter  hakkı haklıya vermeniz dileğiyle hoş çakalın  esen kalın

 

 

CEVAP VER


*

WordPress Anti-Spam by WP-SpamShield