TURAN BİRLİĞİ FEODAL BİR ÜSLUP DEĞİL, ULUSALCI KARAKTERE SAHİPTİR

0
214

Hits: 33

[supsystic-gallery id=1 position=center]medyaturan_0021Çoğu art niyetli ve sözüm ona hümanist, devrimci olduklarını belirten entelektüel çevreler Turancılığı ilkel milliyetçilik kavramlarıyla karıştırmaktadır. Öncelikle Feodal üslup kan ve soy bağına dayalı aşiretsel köylü bağları üzerinde gelişen bir üsluptur. Bu üslupta en temel özellik dar ve kapalı ekonomik yapının bir sonucu olarak şekillenen bölgecilik hemşericilik mahalli olma ve ulustan uzaktır derler. Öncelikle Turan aşiretler topluluğu değil devletlerden oluşan Türk uluslarının birliğidir. Ne dar bir bölgeye nede bu bölgede aşiretler topluluğundan oluşmaz. Bu cümleleri sarf eden entelektüeller Turan coğrafyasının hayallerinin ötesinde Turan coğrafyasının bir kıta olabileceğini dahi göremeyen körlerdir.

medyaturan_metekaan

Bu tanımlamada belirtilen ikinci bir hususta; Feodal üslubun Ulusal bir yaklaşım olmadığından siyasallıktan uzak örgütlenmeden ve dolayısıyla talimatla gelmekten örgüt işleyişinden bir kaçış vardır. Bundan ötürü Üslupta boş sohbetçilik yarencilik alaycılık vardır. Toplumumuzda köylü alaycılığı gelişkindir. Bu durum üsluba gayri ciddilik dalga geçme biçiminde yansımaktadır. Tüm bu sözleri söyleyen entelektüellerin akıllarında da bir problemin var olduğu açıktır. Zira Türk tarihini okuma gibi bir uğraşıları olmadığından süslü kelimelerle kendi dar görüşlerini vurgulamaktadırlar. Öncelikle Sümer tarihinden başlayarak Günümüze kadar Türk toplumunun devlet anlayışı ve siyasal alandaki başarılı örgütlenmeleri sayesinde Devletler İmparatorluklar kurarak dünyaya hâkim olmuşlardır. Bu anlamda köylüsünden kentlisine kadar devleti baba olarak görüp örgütlenmesinde bizzat yer almışlardır. Sohbetçilik alaycılık, yarencilik ve Ahbap çavuşluk ilişkisi doğasına aykırıdır.

Entelektüellerin üçüncü olarak savundukları husus Feodal üslupta dedikoducu ve çekiştirme egemendir. Sorunları açıkça tartışma yerine kapalı kapılar ardında dedikoduyu geliştirmeyi sever Bu Üslup kafa kolcu bir üsluptur. Feodal üslubun iki yönü vardır. Birinci yönü bastırmacı kazanmayı esas almayan sekter entrikacı yönüdür. Ağavarilik içinde ortaya çıkar ikinci yönü ise çaresizlik şikâyetçilik ve boyun eğmedir. Derler Ancak Türk kültür tarihinde siyasi yapılanma günümüzdeki entelektüellerin düşüncelerinden de öte modern dünyayı dahi geride bırakacak bir anlayışa sahiptir. Devletin ve toplumun sorunları Kurultay (Toy) olarak tanımlanan birlik ve beraberlik toplantıları düzenlenir, sorunlar ele alınırdı ve bu toylara kadınlarda katılır ve alınacak kararlarda rol alırlardı. Sorunlar dedikodu ağa vari ahbap çavuş ilişkileriyle çözülmezdi Halen Anadolu Türkmen köylerinde düzenlenen birlik ve beraberlik toylarında dahi toya katılanlar arasında hilafet veya küslük olmamak kaydıyla toya alındıkları bilinmektedir. Yine kurultaylarda Ağavarilik yoktur ortak akıl ve düşünce hâkimdir.

Şimdi bu entelektüellere soruyoruz. Milliyetçiliği ilkel benlik olarak kabul edenler aslını inkâr etmekte ve çoğu zaman bukalemun gibi girdikleri toplumun rengini almaktadırlar. Ne varki Bukalemun bu konuda profesyonelken entelektüeller arada bir renkleri karıştırmaktadırlar. Türk Ulusu aşiretlerden oluşmaz bizatihi örgütlenmiş boy yapılarıyla ön plana çıkarlar. araplar, bedeviler veya Ortadoğu halkları aşiret ve kabileci sistemin sözcüleridir. Bu nedenle ilkel benlik anlayışının kime ait olduğunu öğrenmelidirler. Türk ulusu boyun eğmez vatanının her bir karış toprağı onun canından dahi azizdir. Gerektiğinde sevdiklerini dahi bu yolda kaybetmekten çekinmezler.  Türk ulusu ülkesi işgal edilirken ülkesini terk etmez son Türk kalıncaya değin onurlu bir şekilde ölümü düğün gibi karşılar İkiyüzlü değillerdir. Yalanla devlet meselelerini çözmezler siyasi erke devlete bağlıdırlar ne kadar nifak tohumu ekerlerse eksinler. Birlik ve beraberlik ruhuyla dünyaya tek yumruk olduğunu göstermekten çekinmez Bence Bizim ilkel entelektüellerin  yaklaşımlarını tekrar gözden geçirerek aslına yani fabrika ayarlarına dönmelerini tavsiye ediyoruz yaşasın ırkımın Turan Ülküsü   

CEVAP VER


*

WordPress Anti-Spam by WP-SpamShield