TÖVBEKAR OLDUM

Cumhurbaşkanımız Sayın ERDOĞAN çıkıp kızgın demiri soğutalım diyorlar Bu demir nasıl bir demirse halen fırında tutuluyor ve sonuçta demir fırında iyice ısındığında çelik, çelikten de bıçak olur. Sayın KURTULMUŞ hatalardan ders aldık Tövbe edip tekrar yolumuza devam edelim diyor. Tövbe iki türlüdür. Birincisi ALLAH A karşı işlemiş olduğunuzu ve ALLAH ile Kul arasındaki hukuktur. Bu hukuk ESİEGEYEN VE BAĞIŞLAYAN adıyla affedilir. Lakin Kul hukukuna Yüce ALLAH Kuluna hukukunuzu çözerek gelin razılığınız ve helalleşmeniz gerçekleşsin ancak sizi o zaman affederim diyor. Tövbe kul hakkı olduğunu da Önce kırdıklarınızı ve küskün olduklarınızı haklarını hiçe saydıklarınızla sizlerin bir araya gelip tövbe etmeniz gerekir. Buna Cesaretiniz varmı?

0
163
KUL HAKKI VEBALDİR

Hits: 17

Ülke gündemi Yerel seçimler ve sonrasında öyle bir hal aldı ki Ülke normal fabrika ayarlarından çıkarak Halkın Öz iradesini tanımamaya başladı. Bunlara seyirci kalmak istemeyenler ise ya dövüldü, ya tehdit edildi yâda yetkiler kullanılarak karşı yaptırımlar için hazırlıklar başlatıldı. Maalesef Türkiye Demokrasi ekseninden çıkarak Tek adamın iradesi ile ayakta durmaya çalışıyor. Özellikle Ankara ve İstanbul da seçimleri kaybeden AKP ‘nin YSK ya yaptığı başvuru sonunda 250 sayfalık gerekçesi olmayan gerekçeli kararını yayınlaması ve içerik olarak bir anlam ifade etmemesi ayrı bir skandal. Ancak İstanbul halkı kararlı gözüküyor. Gerek yapılan anketlerde olsun, gerekse sosyal medyada yer alan gurup paylaşımlarında yenilenecek olan seçimlerde ezici bir çoğunluğun İmamoğlu tarafında olması popülerliğini korumakta.

20 Yılı aşkın bir süredir Büyük şehir belediyeleri AKP tarafından yönetilmekte idi AKP’nin ilk dönemlerinde verdiği hizmetleri yok hükmünde görmek haksızlık olur. Ancak ne var ki Yandaşlara kadrolar açılması, yapılan yolsuzluklar, bu hizmetleri gölgede bıraktı. Halk elbette minnetli gölgede güneşli yarınlara, merhaba diyecek hali yok. Seçimlere giren Tüm partilere bir tavsiye niteliğinde şunu söyleyebiliriz Adalet Merhum Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ ÜNDE belirttiği gibi Mülkün temelidir.   Siz bu temeli kaldırarak temelsiz bir Mülk inşa etmeye kalkarsanız Halkın vicdanında yer bulamazsınız. Seçilmiş başkanları tanımamak, Anayasayı hiçe saymak kan kaybıdır. Birde üstüne üstelik Ekonomiden bir haber olanların halkın canını yakması da maalesef fabrika ayarı diye bir şeyin kalmadığını göstermiştir.   İlginç olan en büyük tespitlerden biri Bir belediye Başkanlığı seçimi Cumhurbaşkanı ile Muhalefet Partisi adayı arasında olması Belediye başkanlığı makamından çıkarak Cumhurbaşkanlığı seçimlerine dönmüş gibi

Büyükşehir belediyelerine yönelik hazırlanan kanun taslakları tam anlamıyla Seçilmiş başkanların faaliyetlerini kısıtlama niteliğini taşıması sizce ne anlama geliyor.” 31 Mart seçimlerinde başta Ankara ve İstanbul olmak üzere, büyükşehirlerin el değiştirmesi üzerine Erdoğan’ın “belediye encümen heyetinin seçim sistemi değişmeli” çıkışı siyasi kulislerde “AKP kaybettikçe, sistem değişiyor” şeklinde yorumlandı. Zeynep Gürcanlı/SÖZCÜ Bu konuya mantıklı bir açıklama getirilmediği sürece değişikliğin yapılması AKP’NİN kan kaybıdır.

“Üniversite rektörlüklerine iletilen son fişleme listesinde Ankara Üniversitesi, ODTÜ, Hacettepe Üniversitesi, Yıldırım Beyazıt Üniversitesi, Gazi Üniversitesi, Akdeniz Üniversitesi ve Anadolu Üniversitesi’nde eğitim gören öğrenciler yer aldı. Ankara İl Emniyet Müdürlüğü’nün bilgi amaçlı Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanlığı’na da gönderdiği resmi yazıda, öğrenciler hakkında idari işlem yapılması istendi. Emniyet’in “gizli” ibareli yazısı ayrıca Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğü Kredi Dairesi Başkanlığı ve Ankara Kredi ve Yurtlar Kurumu Belge Müdürlüğü’ne gönderildi.

Yazıda öğrenciler hakkında soruşturma başlatıldığı belirtilerek “Gerekli işlemlerin başlatılması, almış oldukları barınma ve burs hizmetleri gözden geçirilerek sonucundan Valiliğimize bilgi verilmesi” talimatı verildi.

“Gizli” damgalı talimattaki öğrenciler hakkında açılan soruşturmalar da dikkat çekti. Türkiye’nin en iyi üniversitelerinde hukuk, sosyoloji, nükleer enerji mühendisliği, inşaat mühendisliği, uluslararası ilişkiler bölümlerinde öğrenim gören öğrenciler hakkında, “Cumhurbaşkanına hakaret”, “gösteri ve yürüyüşe katılma”, “katıldıkları gösteri ve yürüyüşte kendiliğinden dağılmama”, “görevi yaptırmamak için direnme” suçlamaları ile soruşturma açıldığı belirtildi.( https://gazeteyolculuk.net/emniyetten-kykya-talimat-solcu-ogrencilerin-bursunu-kesin)

Tüm bu gerekçelerle Bursların kesilmesi kişileri kazanma amacından ziyade kaybetme, cezalandırma, baskılama anlamını taşır ki buda sosyal devlet olma niteliğine aykırıdır. Devlet babadır ve baba şev katli olmalıdır. Öğüt veren doğruyu gösteren olmalıdır.

Cumhurbaşkanımız Sayın ERDOĞAN çıkıp kızgın demiri soğutalım diyorlar Bu demir nasıl bir demirse halen fırında tutuluyor ve sonuçta demir fırında iyice ısındığında çelik,  çelikten de bıçak olur. Sayın KURTULMUŞ hatalardan ders aldık Tövbe edip tekrar yolumuza devam edelim diyor. Tövbe iki türlüdür. Birincisi ALLAH A karşı işlemiş olduğunuzu ve ALLAH ile Kul arasındaki hukuktur. Bu hukuk ESİEGEYEN VE BAĞIŞLAYAN adıyla affedilir. Lakin Kul hukukuna Yüce ALLAH Kuluna hukukunuzu çözerek gelin razılığınız ve helalleşmeniz gerçekleşsin ancak sizi o zaman affederim diyor.  Tövbe kul hakkı olduğunu da Önce kırdıklarınızı ve küskün olduklarınızı haklarını hiçe saydıklarınızla sizlerin bir araya gelip tövbe etmeniz gerekir.  Buna Cesaretiniz varmı?

 

CEVAP VER


*

WordPress Anti-Spam by WP-SpamShield