SİYASETİN KARA MİZAHI

0
380

Hits: 32

    Evet, Medya Turan okurları ülkemizde kara mizah neden bu kadar sert bir tepkiyle karşılaşıyor. Fikirler neden Demokratik ortamlarda paylaşılması zor bir hal alıyor?  Sosyal medyada yükselen sesler neyin habercisi? Kimse bunlara bir anlam veremiyor? Tüm bu soruların cevabını gerek basın organlarından ve gerekse sosyal paylaşım sitelerinden araştırdığımız paylaşımlarla hep birlikte incelemeye ne dersiniz! Evet nereden başlayacağımızı inanın tespit etmek zor Bu arada Medya Turan Olarak Fikrimizi beyan edelim Biz ne sağcıyız nede solcu Türk Birliğine inanan ve Türkün ebediyete kadar varlığını sürdürmesi için mücadele eden naçizane bir siteyiz evet başlayalım mı?

medyaturan_akpSayın Başbakanımız Bin Ali Yıldırım AK PARTİDE FETÖ’ CÜ YOOOK! Derken anında kendisine sosyal medyadan cevap geliyor ve işte tablo Kara mizah bu olsa gerek Peki karşılığında cevap olarak sosyal medyaya ne şekilde açıklama yapıyorlar. Veya parti temsilcilerinden nasıl bir yanıt geliyor gerçekten merak konusu eğer böyle bir tablo yoksa gerçekten atılan iftiraların boyutu vahim.medyaturan_karamizah Ancak ya böyle bir Tablo varsa O zaman iş dahada vahim atılan manşet ise tabloyu tamamen yok saymak demektir. Peki, bu tablodaki şahsiyetler şu an nerede? Yargılandılar mı? Yoksa aramızda geziyorlar mı? Bir itiraf yasası ile itirafçı olarak terör örgütü hakkında bilgi verip yasa gereği işledikleri suçun diyetini bu şekilde mi ödediler? Eğer bu şekilde ödediler ise gerçekte adalet ve hak yerini buldu mu?  Onca şehit bu adalete razı mı? Aldatıldık Allah Devlet ve Milletimiz bizi affetsin demekle oldubittiye getirmek ne kadar doğru?  Osmanlının adaletine bakalım Fatih Sultan Mehmet ‘in kısasını anlatmaya gerek yok bir kolunu işlediği hata nedeniyle diyet verecekken Onun yüce adalet karşısındaki tavrı Müslümanlığa bir nefer kazandırırken Tebaasının affına mazhar olmuştur. Buda demek oluyor’ ki Öncelikle hatalarımızı adaletle düzeltmek esastır. Öyle ise nerede adalet diye insana sormazlar mı?  Ülkeyi yönetenler hatalarından dolayı hesap vermeyeceklerse devlet olmanın manası nerede kaldı? Her şeyi referandum ve seçimle hallediyoruz. Bu hatayı da referanduma sunalım deseler di acaba ortaya ne çıkardı?  Osmanlıyız demekle Osmanlı olunmaz, Osmanlı olmak demek din, töre ve gelenekleri saymak varlığının mevcudiyetini hak ve adalette aramak değilmi dir? medyaturan_tank_palet_fabrikasısosyal med yadan kara miza ha diğer bir örnek Tank Palet Fabrikasının işletim hakkının devredilmesi hususu

Görülen bu kara mizah tablosu eski bir Atasözünü hatırlattı At Hanım Silah Türkün vazgeçilmez zafer materyalleridir.medyaturan_satılan_yerlermedyaturan_tank_palet_01 Ve evin Han’ına eştir. İşletim hakkını vermekle, silah projelerini de devretmek bu işletim hakkı içerisinde ise vay geldi halimize Bu aynen bir yabancının yatak odasına girmesi demek değilmidir?  Toplumsal olarak verilen bu kara mizah a verilecek cevaplar olmalıdır. Ki bu cevaplar olmadığı sürece kamu vicdanı rahatlatılabilir mi?

Buyurun bir diğer kara Mizah açıklaması MEMLEKET İŞİ GÖNÜL İŞİ Mükemmel bir slogan ve ayakta alkışlanır ancak özünde gerçekse Bir memlekete gönül vermek demek O memleketin Öz varlıklarını satmak mı demek? Yoksa bu varlıkların üzerine koyarak İstihdam mı açmaktır. Pek tabii ki istihdam açmaktır. Özelleştirmek yerine bir daha zarara uğratmamak için yasalarla bu yapıları güçlendirmek sosyal devletin görevleri arasında değilmi dir?

Bu ülkede her kim ki Terör Örgütlerine yardım ve yataklık yaparak safını belirlemişse devlet olarak onun başını ezmek hepimizin görevidir. Bunu ister CHP yapsın İster İyi parti İster Saadet Kısacası Millet ittifakı mutlaka zararsız hale getirilmelidir. Ancak Bunlara ait bir bulgu belge yoksa ve gerçekten uzak bir manipülasyonsa!  yine vay geldi halimize Bu daha vahim’i bir yerel seçim için bunlara değmez Peki buraya kadar hep iktidarı ve ana muhalefeti dinledik Kılıçtaroğlu nun idamını isteyen zaat  ispatlarsanız gerçekten asalım hatta yandaşlarını da asalım Lakin KILIÇTAROĞLU şu beyanda bulunuyor eğer benim asılmam memleketi kurtaracaksa getirin kararnameyi imzalayayım Yine Fetö’cü olarak meydanlarda tanıttığınız AKŞENER  ispatlamazsanız Ş…….demedi mi! buyurun ispatlayın  kamu vicdanı da huzur bulsun ama size ne demeli

medyaturan_ali_aslan_bayıkBu Tabloda Gördüğünüz ise PKK terör Örgüt başı Cemil BAYIK’ın  kardeşi denge Kürt oylarıyla sağlanacaksa her yol mubahtır. Gelelim Mecliste resmen PKK terör örgütünün sözcülüğünü yapan legal parti HDP’ ye  Gerçektende bu partiye seçim adı altında  Bu para verildi mi? medyaturan_hdp_oyuVerilmedi ise sözümüz yok ancak verildi ise durum tamamen vahim Çünkü vergilerimizden ve ülkemizin kaynaklarından verilen bu para  ne anlama geliyor?  Tüm bunlar Ülkemizde var olan kara mizah ve tezat değil mi ?

Aynı Coğrafyadayız Birlik ve beraberlik adına yapılan bu açıklamaya sözümüz yok ancak Millet ittifakı adına söylediğiniz tüm bu sözler asama da kalmıyor mu? Ötekileştirmek rakibi alt etmek için Tüm bu söylemlere gerek varmı? Hani bir söz vardır tencere kara senin yüzün benden kara söylemlerle icraatların tersliği de gerçekten ilginç eeeeee! Birilerini terörist ilan ederseniz oda çıkar kitlesine teröristler diye hitap ederek Kara mizahın dozajını artırır. Ya son gazete manşetine ne demeli! Yazık tabi siyasiler olarak sizlerin hali gerçekten vahim hayırlısı ile şu seçimler bir bitse Türkiye bu sancılı durumdan kurtulacak  medyaturan_secimmedyaturan_secim_02
Gelelim Kaderde ALLAH’ ın bizlere bahşettiği Milliyet kimliğine Elhamdülillah Müslümanım ve Türküm ve Türk olmaktan da gurur duyuyorum Çünkü Rabbim bu kutlu kimliği herkese bahşetmez. Türklüğümüzü inkârda maalesef ön sıraları almak için yarışıyoruz.

Çıkarda bir densiz Türk ırkı yok derse elin oğluda bu tabloyu sana gösterir Doğru yani Çin Seddi keçiler geçmesin diye yapıldı Onuda söyleyebilirsin yazıklar olsun Türk yurdunda kimliğimi kabulde zorlanan Koskoca profesöremedyaturan_cinsetti

Bu and Türkün andı ve içerisinde hakaret yok küfür yok bunu kaldırmak ne anlama geliyor sizce Türklüğün sancağını üslenmiş bir parti lideri bu konuşmaları nasıl sindirebiliyor.medyaturan_mus_mitingi Sayın Bahçeli bu husustaki düşüncesi nedir gerçekten merak ediyoruz Özellikle Türkçülük söylemlerinden lütfen uzak durun çünkü  O ad adına her şeyi feda ederiz Bizi Cihan’ı Şumül ve zengin bir tarih mirasına sahip etti ise bu isim ettirmiştir beyler ve diyoruz NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE!

CEVAP VER


*

WordPress Anti-Spam by WP-SpamShield