SAYIN KILIÇTAROĞLUNA YAPILAN MENFUR SALDIRININ BİR ANALİZİ

Öncelikle şunu belirtelim’ ki! Sayın KILIÇTAROĞLU’ NA yapılan menfur saldırıyı şiddetle kınıyor ve bu olaya karışan faillerin sorgularının sağlıklı bir şekilde yapılarak Olaya karışanlarla sebebiyet verenlerin hakkında Adaletli bir şekilde yargılanmalarını temenni ediyoruz. Meydana gelen olayın analizini yaparak işe başladığımızda zaman olay ve akış sonucu özetlemekle olayı analiz edeceğiz.

0
284

Hits: 73

Öncelikle şunu belirtelim’ ki!  Sayın KILIÇTAROĞLU’ NA yapılan menfur saldırıyı şiddetle kınıyor ve bu olaya karışan faillerin sorgularının sağlıklı bir şekilde yapılarak Olaya karışanlarla sebebiyet verenlerin hakkında Adaletli bir şekilde yargılanmalarını temenni ediyoruz.  Meydana gelen olayın analizini yaparak işe başladığımızda zaman olay ve akış sonucu özetlemekle olayı analiz edeceğiz.

BU SES SOSYAL MEDYADAN YÜKSELİYOR

Öncelikle hain terör örgütünün kalleşçe saldırısı sonrasında Şehit olan Fidanlarımızdan Sözleşmeli Er Yener KIRIKÇI, için Çubuk’un Akkuzulu Köyünde düzenlenecek olan tören tarihi 21 NİSAN 2019 dur. Tören tarihinden Tüm devlet yetkililerinin bilgisi vardır. Tabi olarak ana muhalefet partisinin de bu törene katılacağı biliniyordu Ancak Sayın İçişleri bakanı SOYLU basına yaptığı bir açıklamada; CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Çubuk’un Akkuzulu Köyündeki asker cenazesinde uğradığı saldırıyla ilgili açıklama yapan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Kılıçdaroğlu’nun koruma ekibinin, cenaze törenine gideceğini Emniyete bildirmediğini öne sürmüştür. Buraya kadar her şey normal akışında Ancak Emniyete haber verildiğini açıklayan  “Genel Başkanın koruma ekibinden ve o gün görevli bir polis, Ankara Emniyeti Koruma Şube Müdürlüğü’nü saat 10 03’te arayarak Sayın Kılıçdaroğlu’nun Çubuk’un Akkuzulu Köyündeki asker cenaze törenine gideceğini bildirmiştir.”açıklaması yer alıyor. Asıl olayı buradan ele almak ve sonrasında detaylandırmak gerekmektedir. İşin garip tarafı ikinci bir açıklamada “Genel Başkan ve beraberindekiler köye henüz ulaşmadan, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar’ın koruması, Kemal Kılıçdaroğlu’nun Koruma Müdürü Koray Aslan’ı arayarak ‘Geliyor musunuz?’ diye sordu. Yani oraya gidileceği yetkililerce biliniyordu.” Yani cenaze törenine katılacak olan Bakan Sayın AKAR da bu durumdan haberdardır. Tüm bunlar göz önünde bulundurulduğunda İçişleri bakanı Sayın SOYLU’nun bu konudan haberdar olmaması garip değilmi?  Burada şu sorular akla gelmektedir.

BU TABLO TÜRK MİLLETİNİN VİCDANINI YARALAMIŞTIR.

 Öncelikle Emniyetin yetkili birimlerindeki hiçbir amir ya da koruma memurunun gelen talebe karşılık olarak durumu ilgililere bildirmemesidir ‘ki gerçekten böyle bir ihmal kabul edilemez. Yıllardır bu konuda engin bir tecrübeye sahip kuruluşun böyle bir ihmali yapması mümkün değildir. Özetle İlgili kurum yani Emniyet mensuplarımız durumu tabi olarak Emniyet Müdürüne Bilgi yazısıyla ileterek aldıkları onayla yine durumu valiliğe iletmişlerdir. Valiliğin yazılı açıklamasında ise “Çubuk ilçemizde icra edilen şehit cenazesi töreninde CHP Genel Başkanı Sayın Kılıçdaroğlu’na yönelik müessif protesto eyleminin önlenmesine yönelik gerekli güvenlik tedbirleri alınmış olup olayın sorumluları hakkında yasal işlemlere başlanılmıştır” ifadesi kullanılmıştır.

BÖYLE BİR SAĞDUYU

Ancak açıklamanın devamında belirtilen hususlardan dikkati çeken bir nokta Takviye ekiplerin sonradan gönderilmesidir. Demek’ ki konuya ilişkin hassasiyet yeterince gösterilmemiştir. Kaldı’ ki Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş cenazeye geldiğinde ufak tefek kimi tepkiler oldu ancak Kemal Bey geldikten sonra grup tepkilerini artırdı. Saldırı uzun sürdü. Fiziki saldırının yanı sıra taş, sopa atıldı, ellerine ne geldiyse attılar. Saldırıyı çeşitli yerlere yerleştirilmiş kişiler başlattı ve organize etti. Kılıçdaroğlu’nu yaklaşık 10 kişilik görevli korumalar, 20’den fazla partili grup ve çok az sayıda güvenlik görevlisi korumaya çalıştı. İfadelerinin yer alması demek Koruma tedbirlerinin alınmadığını göstermektedir.  Burada aslına bakarsanız Olaya dar bir pencereden bakmak yanlış ve hatalı olur. Neden mi?  Bu başvuru sonrasında gerekli hassasiyeti göstermeyen Sayın Vali birinci derecede sorumludur. Hele,  hele Sayın SOYLU’NUNDA konuya ilişkin olarak müracaatın yapılmadığı demesi Kendisine, Sayın Vali’nin önceden bilgi vermediği anlamına gelir. Yok, eğer Vali gerekli müracaatı Kendilerine iletmişse durum daha da vahim! Öncelikle bu durumun açıklığa kavuşturulması Olayın anahtarı olacaktır.

HALK BU GERÇEKLERİ GÖRÜYOR

Bir Diğer ayrıntı daha da ilginçtir. Savunma bakanımız Sayın Hulusi AKAR sıradan bir bakan olmayıp Koskoca genelkurmay başkanlığı makamının temsilcisidir. Bir asker tecrübeli ve öngörülüdür. Gelen istihbaratı sağlıklı olarak yorumlar ve eylem planlarında karar mekanizmasının işleyişini sağlıklı bir şekilde yürütür. Koruması Sayın KILIÇTAROĞLU’ unda cenaze töreni için hareket ettiğini Savunma bakanımıza bildirmiştir. Yetkileri çerçevesinde kısa bir durum muhakemesi yaparak Güvenlik tedbirlerinin artırılması yönünde bir talimat vererek tüm Türkiye’nin acısını paylaşacağı Şehidimizin Törenine gölge düşürecek menfur saldırıyı önleyebilirdi. Veya bu yönde Güvenlik ve koruma tedbirlerine ek tedbirler için Valiliğe talimat verebilirdi. Verdiğini Düşündüğümüzde bu tedbir için gerekli Makamlara Sayın Savunma bakanının emri ile talimat gönderebilirdi göndermedi ise yine Sayın Valinin bu konularda halkı bilgilendirmesi ve bu tür şaibeli düşünceleri toplumun vicdanından silmesi gerekir.

AKP ÜYESİ OSMAN S
GALEYANA GETİRENLERDEN BAŞ AKTÖR

                Olayın faillerinden Olan ve böyle bir günde Menfur saldırıda Bulunan Osman SARIGÜN hakkındaki açıklamalara;

BUNU UNUTMADIK TÜRKİYE

 AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Twitter hesabı üzerinden yaptığı paylaşımlarda Kılıçdaroğlu’na yapılan saldırıda bulunanlardan Osman Sarıgün’ün AK Parti üyesi olduğunu söyleyerek kesin ihraç talebiyle disipline sevk edildiğini açıkladı. Çelik, “Sn. Kılıçdaroğlu’na saldıranlar içinde ismi geçen Osman Sarıgün’ün partimiz üyesi olduğu görülmüştür. Ankara İl Yönetim Kurulumuz, Osman Sarıgün’ ün Kesin İhraç talebiyle tedbirli olarak İl Disiplin Kurulu’na sevkine karar vermiştir” ifadelerini kullandı Çelik ayrıca, “AK Parti şiddetin her türlüsüne karşıdır. İlkelerimiz, şiddeti kesinlikle reddetmektedir. Demokratik siyasette şiddete yer yoktur” dedi.

EVET GEÇMİŞTE YAPTIKLARINIZLA GÜNÜMÜZDE TUTARLI BİR SÖZÜNÜZ KALMADI
MİLLİYETÇİLİKTE ÖNCE VATANİ GÖREV ESASTIR ORTAĞININ ÇOCUKLARINA SORSANA HAKKIYLA HUKUKUYLA

Öncelikle bu olayı gerçekleştirenin AKP den olması gerçekten ilginçtir. Osman SARIGÜN ile en ufak bir husumeti olmayan Sayın KILIÇTAROĞLU’ na hangi bahaneyle ve kimler tarafından motive edilerek kullanıldığıdır. Zira bu şahsın Siyasi bir partiye üye olarak bu saldırıyı gerçekleştirmesi Sizce tamamen bir tesadüf olabilir mi?

PROVOKASYONMU ARIYORDU BİRİLERİ
BUYRUN SİZE EN GÜZEL MİLLİYETÇİLİK

Bilindiği üzere Millet ittifakı adı altında seçimlere giren Siyasi partilerin seçim öncesinde Cumhur ittifakı adı altında çıkan Siyasi partililerin meydanlarda FETÖ ve PKK yanlısı olarak halka lanse edilmesi Demiri iyice kızdırmıştır. Bu Demirin soğuması gerekiyorsa bu Demiri Kızdıranlar sorumludur. Açıkça halkı galeyana getiren bu sözler Yüce Türk milletinin vicdanında cevabını bulmuştur.

BU TABLODA GERÇEKLERİ GÖRMEMEK İÇİN KÖR OLMAK GEREK

Ancak bu demir kolay,  kolay soğumaz. Sonrasında İçişleri Bakanımız Sayın SOYLU’nun CHP’lilerin Şehit törenlerine katılmamaları için valiliklere verdiği talimat Devlet idare ve terbiyesinde kimlerin törenlere katılıp katılmayacağı alenen belirtilebilinirmi? halkın hafızasında ne kalır?

  Asıl provokasyonlar şimdiki mesele değil daha öncesinden başlıyor. Ancak yapılan açıklaması yine masumane Bu olayda Provokasyon yok deniliyor. Olayın asıl vahim Yani Şehidimizin babasının yaptığı açıklamadır. Benim acımı herkes paylaşabilir kısacası halkı provoke de etseniz, etmeye çalışsanız da maalesef bunu başaramamışsınız demektir.

HATALARI GÖRMEK ERDEMDİR HATALARINA GÜLMEK İSE CEHALETİN VE ŞİDDETİN KARANLIK YÜZÜDÜR

Diyarbakır Gençlik ve Spor İl müdürlüğü Basın ve Halkla ilişkiler Şube Müdürü Burhan Gül, Kılıçdaroğlu’na yapılan saldırının ardından “İyi olmuş yapanların ellerine sağlık” ifadesini kullandı. CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’na yapılan saldırı sonrası sosyal medya kimi yandaşlar sevinçlerini gizleyemezken, kamu görevinde bulunanların da bu güruh içinde yer aldığı görüldü.

Diyarbakır Gençlik ve Spor İl müdürlüğü Basın ve Halkla ilişkiler Şube Müdürü Burhan Gül, Kılıçdaroğlu’na yapılan saldırının ardından “İyi olmuş yapanların ellerine sağlık” ifadesini kullandı. Burhan Gül, CHP liderine hakaret de ederek “Sende şeref haysiyet olsa şehit cenazesine katılmazdın” dedi. Gül, bu paylaşımını kısa süre sonra da sildi. Gül’ün paylaşımlarında İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile samimi fotoğrafları dikkat çekiyor:

KAYNAK  : https://www.abcgazetesi.com/soylunun-muduru-saldiriya-boyle-sevindi-kilicdarogluna-iyi-olmus-yapanlarin-ellerine-saglik-10384

BİZ BU TABLOYU ÖZLEDİK
İŞTE SİZE PROVAKATÖR

                   Evet, anlaşılıyor’ ki Kızgın demir gittikçe kızdırılıyor ve Birilerinin dahi elini yakacak Özetle gelinen nokta ortada provakasyon veya örgütlenmiş organize bir hareket yok demek atalar Üsküdar’ı aştı demekle aynı anlamı taşıyor gerçektende birlikteliğimiz için öncelikle tarafsız bir adalet, tarafsız bir hukuk ve eylemlerimizde samimiyete hiç olmadığı kadar ihtiyacımız var. İktidarın kendisi ve ortaklarının bu sert söylemlerle halka karşı artık inandırıcılıkları kalmamıştır. Giderek kan kaybetmektense Bu olay açıklığa kavuşturularak Siyasetçilerimizin bir araya gelip birlik ve beraberlik mesajları vermesine o kadar çok ihtiyacımız var’ ki Öyle değilmi sayın yetkililer

CEVAP VER


*

WordPress Anti-Spam by WP-SpamShield