PKK TERÖR ÖRGÜTÜNÜN YENİ ÜST BÖLGESİ

Yine sınır ötesinden İHA’lar aracılığıyla alınan anlık istihbaratlar avantaja dönüştürülerek PKK terör örgütünün Ana Üst bölgesi Olan Kandil başta olmak üzere, Zaho, Avaşin, Basiyan, Hakurk,Metina, kamplarına yönelik sürdürülen yoğun hava Operasyonları Terör örgütünün ana karargâhında psikolojik olarak baskının artmasına ve güvende olmadıkları hissiyatını panik havasına dönüştürmüştür

0
585
PKK TERÖR ÖRGÜTÜNÜN YENİ KAMPI

Hits: 95

PKK TERÖR ÖRGÜTÜNÜN YENİ KAMPI
                       PKK TERÖR ÖRGÜTÜNÜN YENİ KAMPI

Çözüm sürecinin boşa çıkması nedeniyle artan terör saldırılarına yönelik olarak alınan tedbirler sonrasında; Yurt içerisinde yuvalanan mihrak Odaklarına yönelik İHA İnsansız Hava araçlarının kullanılarak anlık istihbarat ve görüntüler dahilinde bölgeye yoğun olarak havadan ve karadan yapılan operasyonlar sonrasında; Terör örgütünün hareket kabiliyeti ciddi anlamda kısıtlanmıştır. Özellikle belli alanlarda savunma hatlarının oluşturularak bu bölgelerin ağır silahlarla donatılması ve sınır hatlarına yönelik olarak İzleme ve keşif faaliyetleriyle K.H Kara Harekâtının başarılı bir şekilde uygulanması  (G.Ç. B) Giriş ve Çıkış Bölgelerinin kontrol altına alınmasını sağlamıştır. Özetle Terör örgütü alanda ağır kayıplar vermiştir.

PKK TERÖR ÖRGÜTÜNÜN ANA ÜSSÜ SİNCAR
PKK TERÖR ÖRGÜTÜNÜN ANA ÜSSÜ SİNCAR

Yine sınır ötesinden İHA’lar aracılığıyla alınan anlık istihbaratlar avan taja dönüştürülerek PKK terör örgütünün Ana Üst bölgesi Olan Kandil başta olmak üzere, Zaho, Avaşin, Basiyan, Hakurk,Metina, kamplarına yönelik sürdürülen yoğun hava Operas yonları Terör örgütünün ana karargâhında psikolojik olarak baskının artmasına ve güvende olmadıkları hissiyatını panik havasına dönüştürmüş tür. Sözde lider kadrosunun Yok olma ve imha noktasına gelmesine neden olan bu Operasyonlar T.S.K leri ve Emniyet Teşkilatımızın başarısıdır. Son olarak Göktürk uydusunun uzaya gönderilmesi ve ileriki aşamalarda teknik kabiliyeti artıracağı da düşünüldüğün de Terör örgütünün kamplaşma alanları üzerinde konsept değişikliğine gitmesine neden olmuştur.

SİNCAR BÖLGESİNDE KURULAN YENİ KAMPTAN GÖRÜNTÜLER
SİNCAR BÖLGESİNDE KURULAN YENİ KAMPTAN GÖRÜNTÜLER

Bu amaçla sözde geniş bir alanı hedefleyen terör örgütü, alanı daraltarak Lider kadrolarını daha güvenli bir bölgeye çek me gereğini duymuş tur. Coğrafi koşullar göz önü ne alındığında Ana karargâh olarak Sincar Bölgesini seçmiştir. Zira silah ve lojistik alanda sıkıntıya düşen terör örgütü içerisine girmiş olduğu bu süreci ABD ve İsrail’in desteklediği PYD ve YPG terör unsurlarıyla Sincar ana üst bölgesinde birleşmiştir.   Haritada da görüldüğü üzere Türkiye sınırlarına yakın bölgelerde konuşlanan terör örgütleri Bu bölgenin arazi şartlarına uygunluğu sebebiyle rahat bir şekilde kontrol edilebiliyordu. Ancak Türk Güvenlik güçlerinin teknolojik imkânlarını ve Kara gücünü bu alana yoğunlaştırması sonrasında; Verdiği ağır kayıplarla, Konseptinde değişikliğe gitmeyi daha uygun görmüştür.

YENİ PKK TERÖR ÖRGÜT KAMPI
YENİ PKK TERÖR ÖRGÜT KAMPI

Terör örgütünün bölgede harekât kabiliyetinin kısıt lamış olması lojistik alan çalışmalarını tamamlaya mamış olması ve yaşam malzemeleri için sığınak ve depolama faaliyetleri ni tam anlamıyla gerçekleştirememiş olması, kış şartlarının zorluğu terör örgütünü bitme noktasına getirmiştir. Psikolojik olarak çökme ve dağılma noktasına gelen terör örgütü dağılmayı önlemek amacıyla Yurt içerisinde sansasyonel eylemlere ağırlık vermiş ve bu amaçla son olarak İstanbul Beşiktaş ta araçla bombalı saldırı olayını gerçekleştirmiştir. Bu eylem aslında Terör örgütünün son çırpınışları olarak ta değerlendirilebilinir. Zira düzenlenen bu eylemle halkı ayrıştırmayı nefret ve kin söylemlerini artırarak çıkacak olan iç karışıklık sonrasında: Bulunduğu ortamdan kurtulmayı hedeflemiştir. Ancak Bu kez de attığı taş yerini bulmamıştır. Bununda nedeni toplumu ayrıştırmayı hedeflerken toplumun bütünleştiğini görmesi içerisinde bulunduğu durumu daha da zora sokmuştur.

medyaturanEylemin akabinde Sayın İçişleri ba kanı Süleyman SOYLU’nun yap tığı konuşma sonrasında; Terör örgütü içerisinde süren panik havası, dağılma sürecini hızlandırmıştır. Zira içerisinde bulundukları bu ortamdan kurtulmak için yuvalandırdıkları uyuyan hücreleri uyandırma fırsatını da yitirmişlerdir. Halkımızın bu kararlı duruşu ve Güvenlik güçlerine olan inancı ile tek yumruk olması verilen en önemli mesajlardan biridir. Elbette ki Sayın SOYLU’ nun halkından aldığı güçle çetin bir mücadelenin startını vermiş olması da bir o kadar önemlidir.  Zaman birlik zamanıdır. Siyasi fikriniz ne olursa olsun Ülkemizin Ulusal güvenliği ve çıkarları söz konusu olduğunda hepimizin tek yumruk olması içte ve dışta faaliyet gösteren mihrak odaklarının başlarını ezmeye kâfidir. Bu nedenle Ya devlet Başa Ya Kuzgun Leşe sözünden hareketle ne kadar görüş ayrılıklarına düşsekte Devlet başa seçeneğini seçmek zorundayız 

CEVAP VER


*

WordPress Anti-Spam by WP-SpamShield