ORGANİK ZEYTİNYAĞININ FAYDALARI

: Saf Zeytinyağı olarak sofralarımızda ve yemeklerimizde kullanacağımız yağın Özelliği ile ilgili olarak yapılan araştırmalarda 14 C derece kıl torba içerisinde sıkılmış olmasına dikkat edilmelidir. Bu yağın rengi koyu yeşil ve dibinde yine aynı rengin açık tortularının olması gerekir

0
349

Hits: 71

 medyaturan_zeytinSaf Zeytinyağı olarak sofra larımızda ve yemeklerimizde kulla nacağımız yağın Özelliği ile ilgili olarak yapılan araştırmalarda 14 C derece kıl torba içerisinde sıkılmış olmasına dikkat edilmelidir. Bu yağın rengi koyu yeşil ve dibinde yine aynı rengin açık tortularının olması gerekir. Fabrikalarda vinterize olarak üretilen zeytinyağından farkı pres sıcaklığıdır. Zira günümüzde üretilen zeytinyağları fabrika koşullarında 25–30 C derecede sıkılarak elde edilmesidir sıcaklık arttıkça yağın konsantre özelliği azalır Çünkü sıcaklık yağın kimyasal yapısında değişimlere yol açar. Buda tabi olarak Zeytinyağının faydalarından tam olarak istifade edemememiz demektir. Günümüz koşullarında maliyeti sebebiyle pahalı olan bu yağın maliyetini düşürebilmek amacıyla diğer yağlarla karıştırılarak ucuz bir şekilde piyasaya sunulmaktadır. Bu tür yağlar tamamen organik özelliğini yitirmiştir. Bunun nedeni ise günümüzde elde edilen yağların birçoğu GDO içeren bitkilerden elde edilmektedir Bunun birde zeytinyağı veya zeytinyağı esansıyla karıştırılarak piyasaya sürüldüğünü düşündüğünüzde sağlığınız için kullandığınız O ucuz maliyetli Zeytinyağları sağlığınızı tamamen risk altına sokar.

   medyaturan_zeytinyağı Bu nedenle az ve öz kullanım vücudunuzun hem sağlıklı olmasını hemde fazla yağ tüketim alışkanlığınızı azaltacaktır. Zeytinyağının vücudumuza olan faydaları saymakla bitmez ancak fazla tüketim alışkanlığı hangi yağ olursa olsun metabolizmamızı olumsuz yönde etkiler Organik olarak satın alacağınız bir zeytinyağının faydalarına değinecek olursak:

medyaturan_zeytinyagiSindirim Sistemine Yönelik Faydaları; Özellikle bağırsak hareketlerinin artmasını teşvik eder, basur ve kabızlık sorun larına anlık çözümler sunabilir. Bunun dışında sindirimi kolaylaş tırır. Antioksidan özelliği sayesin de bağırsakların temizlenmesine yardımcı olur. Boşaltım sistemimizi düzenleyerek vücut sağlığımızın zinde kalmasını sağlar.

Bağırsak ve Meme Kanserini Önler: meme kanseri ve kolorektal kansere yakalanma riskini azaltır. Bağırsakta oluşabilecek kanser hücrelerinin çoğalmasını engeller. Bunun dışında doğum sonrası ve emzirme döneminde kadınlarda meydana gelen meme ucu çatlamalarının tedavisinde kullanılır.

Diyabete karşı etkilidir: Zeytinyağı, kan şekeri seviyelerini azaltmada yardımcı kimyasallar içerdiğinden, diyabet hastaları için vücut da ensülin görevi görerek sorunların azalmasını sağlar.

Kan Basıncını Düzenler: Zeytinyağı ve zeytin yapraklarının kan basıncını sağlıklı seviyede tutar.

Zeytinyağı Kolesterole İyi Gelir:  Bu konuyla alakalı olarak yapılan birçok bilimsel araştırma sonucu, zeytinyağının kolesterole iyi geldiğini kanıtlanmıştır.

Zeytinyağı Karaciğeri Korur:  Zeytinyağı çok etkili bir antioksidandır. Bu özelliğinden dolayı genel anlamda serbest radikallerin bünyeye verdiği zararları azaltır. Bu nedenle karaciğer sağlığına inanılmaz katkı sağlar.

Alzheimer Hatalığına Karşı: Zeytinyağı içinde bulunan doğal fenolik bileşik ‘oleocanthal, Alzheimer hastalığının önlenmesi son derece etkilidir

Zeytinyağı Kemik Sağlığını Korur: Zeytinyağı bizim kemiklerimizin mineralizasyonu yanı sıra kireçlenme için son derece gerekli olan vücudumuzun, kalsiyum emilimini teşvik ederek osteoporoz, romatoid artrit gibi ciddi kemik bozukluklarının ortaya çıkmasını engeller.

Ruh Sağlığını Korur: Çağımızın en önemli sağlık sorunlarından bir tanesi de aşırı stres ve bunun sonucu olarak depresyon. Bu iki sorun hem ruh sağlığımızı hem de fiziki sağlığımızı ciddi anlamda tehdit etmektedir. Düzenli dozlarda zeytinyağı içmek bünyenin stres ve depresyon vakalarıyla mukavemetini artırır. Fazla içilmesi halinde metabolizmayı olumsuz yönde etkiler.

Zeytinyağı Kilo Kaybını Kolaylaştırır: Bağırsak hareketlerini teşvik etmesi sebebiyle Hazmı ve sindirimi kolaylaştırdığı gibi, dışkının kolay bir şekilde bünyeden atılmasına yardımcı olur. Bu özelliği zeytinyağının kilo vermeyi teşvik etmesini sağlar. Özellikle hareketsiz kalan bağırsaklar kilo almaya meyillidir. Bu unsurları ortadan kaldıran zeytinyağı, kilo vermeyi kolaylaştırır.

Zeytinyağının diğer bir önemli etkisi deri ve cilt rahatsızlıklarını önler pişik, yara, ve nasırların yumuşatılmasında kullanılır Güneşin zararlı etkenlerinden korur.

medyaturan_zeytin

SAF ORGANİK OLARAK TABİR EDİLEN ZEYTİNYAĞI PİYASA FİYATI LİTRE BAŞI 25 İLE 30 TL DİR. TEMİN ETMEK İÇİN YORUMLAR KISMINA TELEFON VE SİPARİŞLERİNİZ İÇİN NOT BIRAKABİLİRSİNİZ SATIŞ TEMSİLCİMİZ SİZE ULAŞACAKTIR. FAZLA ALIMLARDA İSKONTOLU FİYATLAR UYGULANIR KARGO MASRAFLARI ALICIYA AİTTİR.

CEVAP VER


*

WordPress Anti-Spam by WP-SpamShield