KIZGIN DEMİR BÖYLEMİ SOĞUYACAK?

Medya turan, Hakkâri, Sözleşmeli Er Yener Kırıkçı, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, İçişleri bakanı Sayın Soylu, FETÖ ve PKK terör örgütleri, Millet ittifakı, Sayın Soylunun istifa etmesi, Nerede sağduyulu Savcılar, Nerede Adaletimizin yüce temsilcileri,

0
240

Hits: 32

Medya turan olarak Asil Türk milletine öncelikle sağduyu çağrısında bulunmak, siyasete alet edilen yalan propagandalarla halkı galeyana getirenlere kulak asmamamız lazım. Ne kadarda söylesek bu kızgın demiri halen sıcak tutan birtakım çevreler sorumsuzca davranarak halkı galeyana getirmekte geri kalmıyor. İşte 21.04.2018 tarihinde Hakkâri’de bölücü terör örgütü mensuplarınca şehit edilen Sözleşmeli Er Yener Kırıkçının cenazesine katılan CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu bir grubun saldırasına uğradı.  Cenaze namazı öncesinde protesto edilen Kılıçdaroğlu’nun üzerine namazın ardından kalabalık bir grup yürüdü. Yaşanan arbedede Kılıçdaroğlu’na saldırılırken, güvenlik güçleri CHP liderini güçlükle kalabalığın içinden çıkararak çevrede bulunan bir eve götürdü.

SORUMLULAR YARGILANMALI

Evet, bunun suçlusu kim? Kimler organize etti? Kökende yatan etken nedir? Birbirimize karşı bu düşmanlık neden? Değer’ miydi bir seçim uğruna aslı astarı olmayan söylemlerle halkı kutuplaştırmak ve seçim sonrasında kızgın demir nasıl soğuyacak? Hatırlar’ mısınız ! Kandaşlar bir zamanlar İçişleri bakanı Sayın Soylu makamında 28 HAZİRAN2019 tarihinde yaptığı bir açıklamasında; “ CHP İl Başkanlarının şehit cenazelerinde protokole alınmamasıyla ilgili “Valilere müsteşarım üzerinden talimat gönderdim; ‘ CHP İl başkanlarını bundan sonra şehit cenazelerinde protokole kabul etmeyin’ diye. Bu kadar basit. Onların gideceği bir adres var. O adresi de göstereceğiz. PKK mensuplarının cenazeleri var. Biz onları çok kısıtlı kaldırtıyoruz. Onlara bir kişilik kontenjan ayıracağız. Sandıkta beraberlerse cenazede de olacaklar” diye konuştu.

hSAYIN SOYLU İSTİFA ETMELİ

Bu işin bir diğer boyutuna bakalım seçim meydanlarında biraz daha fazla oy almak için FETÖ ve PKK terör örgütlerine yandaşlık yapmakla suçladıkları Millet ittifakı, maalesef hedef olarak gösterilmiştir. Objektif bir gözle olayı tartıp düşünelim ve bu konuda daha sağduyulu davranarak gelecekte halkımızın bağrına nifak tohumları ekmeyelim. Sayın Cumhurbaşkanımız, İçişleri bakanımız ve Cumhur birlikteği içerisinde yar alan parti ve guruplar Millet ittifakı terör örgütü yandaşı ise elinizdeki delillerle birlikte gerekli işlemleri neden yapmadınız? Söylemler meydanlarda kalmamalı Bu ülkeye kim ki ihanet ediyorsa affedilmesi maalesef kabul edilemez. İşlemlere başlamalıydınız Yok böyle bir şeyin ispatı kızgın demiri soğutalım diyerek halka mesaj veriyorsanız Burada bir suç işlenmiştir. Bu suçunda adalet nezdinde maalesef bir yaptırımı vardır. Öncelikle Sayın Soylunun istifa etmesi ve mahkemeye çıkarılması gerekir.

KILIÇDAROĞLUNA SALDIRI

Ona keza sadece Soylu ile bu işin yatıştırılmasından ziyade medya aracılığıyla bu tür söylemlerin seçim materyali olarak kullanılması ve halkın saflara ayrıştırılması hususunda sorumlular hakkında da işlem yapılması adaletin gereği değilmidir. Nerede sağduyulu Savcılar? Nerede Adaletimizin yüce temsilcileri FETÖ denen terör örgütünün kumpasıyla koskoca bir genelkurmay başkanı yargılanabiliyorsa aynı adaletin bu söylemleri gerçekleştirenler içinde uygulanması gerekmez mi?

Kimse şunu iddia etmesin ortada bir suç varsa bu suç ispatlanmalıdır. Aksi takdirde Bu kızgın demir soğursa çelik olur çelik bıçak,  bıçak ise husumet getirir. Mecliste partisini temsil eden bir liderin içerisinde şehitlerin kaybından dolayı duyduğu acıyı paylaşmak için şehit cenazesine katılması ve sonrasında saldırıya uğraması, vicdanlarda soru işareti olarak kalmayacak mı? Bu soru işaretinin cevabı ise maleseef ateşe körükle gitmek değil, yapıcı ve onarıcı söylemlerle halkı ve tabanı birleştirmek olmalıdır.

Medya turan olarak Asil Türk milletine öncelikle sağduyu çağrısında bulunmak, siyasete alet edilen yalan propagandalarla halkı galeyana getirenlere kulak asmamamız lazım. Ne kadarda söylesek bu kızgın demiri halen sıcak tutan birtakım çevreler sorumsuzca davranarak halkı galeyana getirmekte geri kalmıyor.
AHŞAP MİNİ SET

CEVAP VER


*

WordPress Anti-Spam by WP-SpamShield