KANDAŞ KIZILDERİLİLERE YÖNELİK KATLİAMLAR

ABD tarihine baktığınızda kendi hatalarını ört bas edebilmek maksadıyla sözüm ona medya sektörünü de sömürgeci, iğrenç politikalarına alet ederek görsel basın aracılığıyla

0
379
KIZILDERELİ KATLİAMI

Hits: 46

Meksİkdaa Hokli soykırımı ahlaksızlık

Meksİkdaa Hokli soykırımı ahlaksızlık

      Günümüzde Ermeni soykırımını tanıyan ülkelere baktığımızda başta Fransa, İtalya ve Hollanda olmak üzere Ermenistan, Uruguay, Güney Kıbrıs, Rusya, Kanada, Lübnan, Belçika, Fransa, Yunanistan, Vatikan, İtalya, İsviçre, Arjantin, Slovakya, Hollanda, Venezuela, Polonya, Lituanya, Şili, İsveç, Bolivya, Çek Cumhuriyeti, Avusturya, Suriye. İle ABD’de Wyoming, Teksas, Iowa, Indiana, Batı Virginia, Missisippi ve Alabama dışındaki 50 eyaletin hepsinde, Avrupa Konseyi ve Avrupa Parlamentosu da dâhil olmak üzere Ermeni Soykırımı’nı tanıdıkları bilinmektedir. Ulusal çıkarlarımıza yönelik olarak yapılan bu haksız saldırıya karşı Türkiye Cumhuriyeti Devletinin Tüm arşivlerinin açılarak, böyle bir soykırımın gerçekleşmediğinin beyan edilmesine rağmen görüşmeye gelemeyecek kadar haksız olduklarını bir kez daha ortaya koymuşlardır.

  Medyaturan_0005 Oysaki asıl soykırımın Mimarı olan Ermeniler Azerbaycan, Karabağ da Hocalı katliamıyla dünya tarihinin utanç dolu sayfalarında yerlerini almışlardır. Dünyada Sırp kasabının yaptığı canice katliamların bir ikiz eşide Ermenistan’da Görevli ermeni kökenli cani Doktor Zori Balayan’dır.

 turanmedyaKitabında, Hocalı’daki soykırımda kasabada yaşayan tüm Türkleri nasıl işkenceyle öldürdüklerini övünerek anlatırken Katil doktor, pencereye çivilenmiş 13 yaşında bir Türk çocuğunu canlı iken derisini yüzdüğünü, ardından bunu 3 Türk çocuğuna daha yaptığını söylerken, öç almaktan dolayı gururlandığını ifade ediyor. Evet, yaşanan bu olaylar bir millet için övünç kaynağı değil Resmi Barbarlıklarının belgesidir.

    medyaturan_soykirim Bu suça Dolaylı yoldan ortak olan bir ülkede hiç Şüphesiz ki İtayladır. Bu insanlık ucubesi Dr. Zori BALAYAN kasabı İtalyanın güneyinde Brendize limanına varan Kilikya yelkenlisinde gemi kaptanı Karen BALAYAN la birlikte tutuklanmıştır. Ne varki Ermenistan’ın verdiği notaya binaen serbest bırakılmışlardır. Buradanda görülüyor ki bu kirli insanlık suçuna İtalya’da kendisini dâhil etmiştir. Ermeni kasaplarıyla aynı çerçevede olmak İtalyanlar için insanlık adına vicdan azabı çekecekleri tabii vicdanları varsa bir utançtır.

   

kızıldereli yatılı okullar
kızıldereli yatılı okullar

 Ne olursa olsun adalet bir milletin mayasında var ise mazlumla, zalimi akıl terazisinde tartar ve vicdanını rahat tutar. Bu davranışı maalesef Meksika halkının asil duruşunda gördük. Merhum Azerbaycan Cumhurbaşkanı Haydar ALİYEV ile 1992 yılında silahlı Ermeni gruplar tarafından Hocalıda yaptıkları katliamları kınayarak anıt yaptılar. Anıt dikilen meydanın adını hocalı koyarak bu katliamdan duyulan acıyı unutturmayacaklarını belirtmişlerdir. Meksika nın halk yapısının tarihi kökenleri Aztek ve Mayalara dayanır. Çoğunluğu yerli halktır Kızılderili topluluklarının ABD tarafından yoğun olarak soykırıma uğradığı bir coğrafyadır. Dolayısıyla Türkler olarak bizlerin uzaklardaki soydaş akrabalarımızdır. Onları bu asil duruşlarından dolayı tebrik ediyor Meksika ve Türk halklarının kardeşliğini Tüm dünya halklarına örnek olacağını umut ediyoruz.

 

KIZILDERELİ SOYKIRIMI
KIZILDERELİ SOYKIRIMI

  ABD tarihine baktığınızda kendi hatalarını ört bas edebilmek maksadıyla sözüm ona medya sektörünü de sömürgeci, iğrenç politikalarına alet ederek görsel basın aracılığıyla Amerikanın asil sahipleri olan kandaş Kızılderili halkını vahşi, kafa derisi yüzen bir toplum gibi yıllardır filmleriyle dünyayı kandırmışlardır. İşin aslı kendi ayıplarını da bu masum halka fatura edebilecek kadar ikiyüzlü olmalarıdır.  Amerika kıtasının ilk keşfine müteakip bitki ve hayvan örnekleri götüren gemiler Kızılderili halkın derisini yüzerek bu deriyi de ülkelerine götürdüklerini hiçmi, hiç anlatmazlar. Yıllarca yaptıkları soykırım ve asimilasyon politikalarını da ört bas etme konusunda bir hayli şark kurnazlığı göstermişlerdir. Asıl katliam ve asimilasyonu metotlu olarak dünya ülkelerine gösteren bu devlet kendi ayıplarından çok güçsüzü haksız göstererek nasıl sömürüleceğini göstermiştir.

   

Kızılderili folklor
Kızılderili gelenekler

Gerçeklerin Günyüzü’ne çıkması için Kızılderili kandaşlarımıza yönelik olarak gerçekleştirilen bu katliamlara sessiz kalmamız dilsiz şeytanla aynı kefeye konulmaktan farkı yoktur. Zalimin zumlun dansa, mazlumun ahı daha yakıcıdır. Bu nedenle Onların acılarını paylaşarak azaltmak millet olarak görevimiz olmalıdır. Bu amaçla özellikle STK sivil Toplum Kuruluşları Ülkücü Turancı Dernekleri Kandaşlarımıza yapılan katliamları dile getirmeleri amacıyla anıt yapılması ve benzeri etkinlikler düzenlemeye davet ediyoruz Bunu sadece Türkiye de yaşayan Türklere değil diğer Türk kardeş ülkelere de yapıyoruz. 

CEVAP VER


*

WordPress Anti-Spam by WP-SpamShield