HERŞEY ÇOK GÜZEL OLACAK PANKARTINA GELEN YASAKLA İLGİLİ AÇIKLAMA

Neden insanlar fikirlerini beyan edemiyor? Bu baskının nedeni bir seçim ise ve kendinizden eminseniz neden her şey Çok Güzel olacak kelimesine takılıyorsunuz? Bu söylem neden sizleri rahatsız ediyor. 17 yıldan fazladır iktidarda olan bir partinin yöneticilerine öğretseniz böyle bir eyleme girmezlerdi. Zira Türk milletinin karakterinde baskılara ve korkulara yer yoktur Bu tür olaylar sempati yerine antipati doğurur. Söylem bir zaman sonra bir çığ gibi büyüyerek faturası da ilgililere kesilir. Şimdi bir vatandaş çıksa hak ve adalet istiyorum dese vay efendim Bu söz KILIÇTAROĞLU’ na aittir susturun şu adamımı diyeceksiniz eğer gerçekten bu düşünceyi güdüyorsanız bittiğinizin resmini görebilirsiniz.

0
109

Hits: 16

En sonunda buda oldu diyebileceğimiz türden gündemde yar alan haberle rastlamak sıradan olmaya başladı. Ne varki bu olaylar Millet olarak geleceğimizle ilgili endişeleri gün geçtikçe artırıyor.  301 madencinin Soma faciasının 5 yılında kadıköyde gerçekleştirilen eylem sırasında açılan Herşey Çok Güzel Olacak  pankartına valilik tarafından getirilen yasağa ilişkin olarak içişleri bakanı sayın Soyludan gelen açıklamada “İnisiyatif valilikte ancak yasak söz konusu değil. Eğer bir pankart bilboarda asılacaksa onun içindeki cümlenin anlamı olmaz, ilgili mülki idare amirlerinin bilgisi dahilinde olunması söylenmiştir. Genel kuralın dışında bir cümleye ait yasaklama söz konusu değildir. Herkes seçim propagandasını özgürce yapabilir, bizim görevimiz de bunu sağlamaktır” diye konuştu.

Neden insanlar fikirlerini beyan edemiyor? Bu baskının nedeni bir seçim ise ve kendinizden eminseniz neden her şey Çok Güzel olacak kelimesine takılıyorsunuz? Bu söylem neden sizleri rahatsız ediyor.

Açıklamada herhangi bir yasaklamanın söz konusu olmadığı vurgusu yapılırken inisiyatif valiliklerde denmesi ne kadar doğrudur tartışılır. Zira inisiyatif sahibi yetkililer pankartların yasal olduğunu bilmeyecek kadar liyakatsiz olamazlar. Elbette ki onlarda biliyor söylemde yasadışı bir içeriğin olmadığını ancak söyleyene değilde söylettirene bakın derler ya atalarımız Burada inisiyatifin kimin iradesi ile kullandırıldığı önemlidir. Konu ile ilgili yetkililer hakkında suç duyurusunda bulunulsa idi acaba sonuç ne olurdu? Soruşturmaya yer olmadığından başvuru ret talebi alırmıydı?

Neden insanlar fikirlerini beyan edemiyor? Bu baskının nedeni bir seçim ise ve kendinizden eminseniz neden her şey Çok Güzel olacak kelimesine takılıyorsunuz? Bu söylem neden sizleri rahatsız ediyor. 17 yıldan fazladır iktidarda olan bir partinin yöneticilerine öğretseniz böyle bir eyleme girmezlerdi. Zira Türk milletinin karakterinde baskılara ve korkulara yer yoktur Bu tür olaylar sempati yerine antipati doğurur. Söylem bir zaman sonra bir çığ gibi büyüyerek faturası da ilgililere kesilir. Şimdi bir vatandaş çıksa hak ve adalet istiyorum dese vay efendim Bu söz KILIÇTAROĞLU’ na aittir susturun şu adamımı diyeceksiniz eğer gerçekten bu düşünceyi güdüyorsanız bittiğinizin resmini görebilirsiniz. Daha yakınlarda fikirleri ve eleştirel yazılarıyla toplumun dili olan yazar linç edilecek derecede darp edildi.Bu toplumun dilinin kesilmesi ahkamını yazan kalemin kırılmasıdır. Ama o yazar Öyle asil bir  köşe yazısıyla mesaj verdi ki Bizlere dik duruş ne demekmiş öğretti adeta  Makalesinde kullandığı başlık “Korkmuyorum” Onun bu korkusuzca duruşu Birilerini hayli korkutuyor olmalı Yoksa Fikirleriyle ezemedikleri kıramadıkları bu kalemi şiddet yoluyla darp ederek gösterirlermiydi? Umudunu yitirme Türkiyem Herşey çok güzel olacak !

CEVAP VER


*

WordPress Anti-Spam by WP-SpamShield