TEŞEKKÜRLER ÖNDER’İM

Evet gün geçmiyor’ ki skandallar üzerine skandal yaşanmasın İstanbul Avcılar İmam Hatip Lisesinde Düzenlenen Çanakkale Şehitlerini anma töreninde

0
506

Hits: 94

medyaturan_albay

Evet gün geçmiyor’ ki skandallar üzerine skandal yaşanmasın İstanbul Avcılar İmam Hatip Lisesinde Düzenlenen Çanakkale Şehitlerini anma töreninde Kürsüye çıkartılan liyakatinden şüphe duyduğumuz bir öğretmenimiz Ulu Önder Mustafa Kemal ATATÜRK’ ÜN adını ettiği duada anmaması bilgisizliğin cehaletin ve kaba dilin hepimize karanlık yüzünü göstermesine yetmiştir. Ne var’ ki Tüm bu karanlıkları yırtan ve Güneş gibi doğan bu ülkenin evlatlarından adı gibi önder ve liderlik vasfını koruyan Gurur abidemiz Albay Önder ÜREVÜL e Medya Turan adına ve tüm Türk Dünyası adına minnet ve teşekkürlerimizi sunarız. İyi’ki varsınız ve sizin gibi vatan evlatları olduğu sürece varlığımız ve birliğimiz daim olacaktır.

Asalet insanların makamlarında değil kişilik ve duruşundadır. Çanakkale Zaferi nedeniyle İl Milli Eğitim Müdürlüğünce düzenlenen etkinlikte dua eden Liyakatinden şüphe duyduğumuz öğretmenin Ulu Önder Mustafa Kemal ATATÜRK’Ü anmaması üzerine Albay İrevül öğretmenin yanına giderek “Mustafa Kemal ATATÜRK’Ü duydun mu sen hiç? “Ona niye Fatiha okumadın diyerek salonu terk etmesi Asaletin tanımını hepimize öğretmiştir. Kendisine şahsında bir kez daha kutluyor saygı ve minnetle anmamız gerektiğini düşünüyorum. Hani derler ya Mustafa Kemal’in Askerleri bu olsa gerek.

Saygı değer ilim ocağının liyakatinden şüphe ettiğimiz öğretmenim Sen’ki dindar ve Ahlaklı bir nesil yetirecek olan kutsal mesleğin sahibi Bu kafayla yetiştireceğin nesil ancak Arap kültürüne boyun eğen atasını töresini bilmeyen şuursuz bir nesil yetiştirmenden millet olarak hepimiz endişe duyuyoruz. Bir düşünsen bir idrak edebilsen yaptığın yanlışın gaf boyutunda olduğunu da göreceksin Öncelikle O makama ve o kürsüye Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK sayesinde geldin O bu mücadeleyi başlatarak Organize etmese idi Bugün babaannen in ismi Mariya, dedenin ismi Çars eh senin ismini de ne koyarlardı bilmem Belki bir Hans, Belki Yorgo yani kökü kurumuş ve çeşitli milletlerin bileşiminden yarım, yarım bir insan olurdun. O gördüğün değerli ibadethanelerimiz yerine ya kilisedeydin ya Havrada camiyi biraz zor görürdün. Ya pişkin, pişkin Şehitlerimiz dedik ya diye hitabın var’ ya yazıklar olsun dediktirecek kadar üzücüydü. Şehitlerimizi saygı ve Rahmetle anıyoruz fakat onlarında yoluna baş koyduğu Gazi unvanlı Atayı böyle anmanız bir öğretmene yakışıyor mu? Onun yolunda ve önderliğinde Çanakkalede destan yazan Şehitlerimiz bu konuşmanı duysa idi her halde Önder Albayımın sorduğu aynı soruyu size sormazmıydı?

Sizlere ve sizin gibi düşünen TSK personeline huzurunuzda tekrar saygı ve minnetlerimi sunuyorum Albayım sizler oldukça Türk milleti ve onun kurucu Atasının ismi kıyamete kadar yaşayacaktır. NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE

CEVAP VER


*

WordPress Anti-Spam by WP-SpamShield