AVRUPA BİRLİĞİ MÜZAKERELERİ DONDURMUŞ AMAN ISITMASIN

Yıllarca Türkiye yi oyalayarak kapısında bekleten Avrupa uzak Tahkim aracı olarak kullandıkları ve destekledikleri terör örgütlerinden bir türlü vazgeçmekten imtina ediyor.

0
200
AVRUPA BİRLİĞİ PARLEMENTOSU

Hits: 30

CUMHURBAŞKANININ SÖZLERİ
CUMHURBAŞKANININ SÖZLERİ

Yıllarca Türkiye yi oyalayarak ka pısında bekle ten Avrupa uzak Tah kim aracı olarak kullandıkları ve destek ledikleri terör örgütlerinden bir türlü vazgeçmekten imtina ediyor. Değişen dünya şartlarında artık ne eski Türki ye var nede her dediğinize evet diye cek bir Türkiye Neden mi?  ateş düştüğü yeri yakar.Ülkemiz insanının terör örgütleri nin saldırılarına maruz kalma sı, hemen, hemen her gün şehit ha berleriyle Türk milletinin canının acıması Siz değerli AB üyesi devletleri memnun edebilir. Ama Türk halkı bundan memnun değil. Nasıl ki A.B ülkelerinden birine saldırı olduğunda acısını içinizde hissederek aldığınız operasyon el kararlarla yakıp yıkıyorsanız ve bunu insanlık adına meşru bir savunma addedi yorsanız. Müsaadenizle Türkiye Cum huriyeti Devleti sizin bildiğiniz gibi aciz bir devlet değildir.  Türklere her konu da yaptırım yapabilirsiniz. Ancak Bunu ulusal güvenliğine kadar getir diğinizde Türkün sabır taşını çatlatır sınız. Bunu da size hiç tavsiye etmeyiz. Türkün sabır taşı çatladı ğında bilinki kıyamet geliyor demektir. Evet, Sözde üyeliğimizi 479 oyla dondurma kararı alan sizler Yeri geldiğinde 1000 oyla dahi kabul etseniz geciktiğinizin farkına varacak sınız ama o an kimse size Bir Günay dın temennisinde dahi bulunmayacak Evet almış olduğunuz şu kararların başlıklarını hep birlikte şapkalarımızı ortaya koyarak tartışalım.

 

A.B TÜRKİYE İLİŞKİLERİ
A.B TÜRKİYE İLİŞKİLERİ

    MÜZAKERELERİ DONDURUN: Darbe girişimi sonrasında olağanüstü hal (OHAL) kapsamında devreye sokulan orantısız önlemler güçlü şekilde kınanıyor. Türkiye’yi AB’ye sıkı şekilde bağlı tutma taahhüdünü sürdürdüğünü belirten AP, bununla birlikte AB Komisyonu ve üye ülkelere devam etmekte olan müzakerelerin geçici olarak dondurulmasını başlatması çağsısı yapıyor. Şunun iyi bilinmesi gerekiyor. Orantısız güç kullanımı olarak bahsettiğiniz ve Sosyal mühendislerinizin çabalarıyla Türkiye Cumhuriyetinin ulusal şahsiyetine yönelik ortaya çıkan bu terör örgütlerinin üyeleridir ne o yoksa uzak tahkim adı altında bin bir emekle temellerini atarak binasını inşa ettiğiniz şer odaklarının yok olacağı korkusunu mu hissediyorsunuz? Onlara tanıdığınız serbestinin kısıtlanması sizleri rahatsız mı etti? Bunun için mi donduracaksanız Buyrun dondurun Bu ülke o kadar çok arbedeyi atlattı ki bunları atlatması sorun olmaz.

 

A.B KARİKATÜR
A.B KARİKATÜR

OHAL ŞARTI: AP, OHAL kapsamındaki önlemlerin devreden çıkması durumun da kendi pozisyonunu gözden geçirme taahhü dünde bulunuyor. Bu değer lendirmedede hukukun üs tünlüğünün ülke gene linde tekrar sağlanmış olup, olmadığının temel alınacağı belirtiliyor. Alınan OHAL kararı durup dururken alınmadı veya Türkiye Cumhuriyeti adına sizlerin OHAL i kaldıracağınızı zannediyorsanız maalesef eliniz boş dönersiniz. Her şeyden önce Türkiye Cumhuriyeti bir kabile veya aşiret devleti değildir. Milleti ve adaleti ile bütün kendi iradesini kullanacak kadar güçlü bir devlettir. OHAL in kaldırılması İnşa ettiğiniz terör örgütlerine karşı bir jest mi olacak? Sizlerin insan haklarından anladığınız buysa kusura bakmayın Bu ülke ve bu Millet İnsan haklarını sizlerden öğrenecek değil OHAL Türk milletinin seçimle başa getirdiği yöneticilerin iradesi dâhilinde gerçekleştiği için Biz milletçe devletimizin bu kararına saygı duyuyoruz.

    İDAM CEZASI UYARISI: Türk hükümetinin idam cezasını tekrar devreye sokması halinde bunun katılım sürecinin resmen askıya alınmasına neden olacağı yineleniyor. Kusura bakmayın ama bu sizin kararınızla geri çekilecek bir mesele değildir. Buna Yüce Türk Milleti karar verir ve verdiği kararı uygulamakta yine bu milletin devleti tarafından uygulanır. Bu hususta ısrarlarınız Türk Milletinin karara evet oyunu vermesine sebep olur. Sosyal mühendisleriniz çok şeyi çözmüş ancak Türk milletini çözemediği ortada.

       VİZE MESAJI: Türkiye’nin vize muafiyeti için gerekli olan, bazıları özel öneme sahip, 72 kriterden 7’sini karşılamadığı not ediliyor. Bu sizin kararınız Bizi de kırmızıçizgilerimizde pekte o kadar zorunlu kılmıyor ki bu kararı da verirken iyi, düşünmenizi öneririz. Türk devletine yönelik olarak aldığınız diğer yaptırımlar da bu kapsamdadır Bunlar gümrük birliği atfı, mali yardım vurgusu, adli destek çağrısı, Tüm bunları yaparken bir yapıp iki düşünmeniz gerek desek yeri var Birincisi bu halk yoktan var olmayı bilen bir halk olduğu için geçirdiği ekonomik darboğazlardan dolayı inanın antrenmanlıdır. Yani varlığının yegâne unsuru olan vatanı yokluğuna değişmez merak etmeyin ancak düşünüyorum da Bu mülteciler konusunda sadece Türkiye değil tüm dünya ülkeleri sorumludur. Hep özgürlükler diyerek algı operasyonlarıyla çıkarlarınızı ön plana çıkartıyorsunuz Pek Tabi bu özgürlükler kapsamında göçmenlerinde seyahat özgürlüğü vardır. Türkiye de buna mani olmak için tutulmuş ücretli bekçi değildir. Bu konuları bir kez daha düşünmek sizler açısından önemsiz mi bilmem Tabi Gümrük birliği anlaşması ile keserin sapı hep kendinize taraf yontulduğu için bundan yine zararlı çıkacak olan Türkiye mi? Yoksa Avrupa Birliği mi? Onuda süreç içerisinde göreceğiz.   

       SİYASİ İRADE ELEŞTİRİSİ: AB-Türkiye ilişkilerinin her iki taraf açısından stratejik önemde olduğunun altı çiziliyor. Türkiye’nin AB’nin önemli bir ortağı olduğu onaylanmakla birlikte işbirliği isteğinin iki taraflı olması gerektiği belirtiliyor. Türk hükümetinin eylemlerinin ülkeyi Avrupa yolundan başka yöne çektiği kaydedilerek Türkiye’nin siyasi irade göstermediğine inanıldı Öncelikle Siyasi iradeyi eleştirmekte sizin haddinize değildir. Zira bu irade halkın iradesidir buna ipotek koymak veyahut sabote etmek gibi bir çabanız varsa nafile Bu halkın siyasi iradeye nasıl sahip çıktığını darbe sürecinde göremediyseniz bundan sonrada görmenizi beklemek akılsızlık olur.

        Hep Avrupa birliği İç işlerimizle uğraşırken kendi işlevini de unutmuş olmalı Müzakerelerin askıya alınması konusunda yetkisi olmayan AP’nin, Avrupa Birliği üyeleri arasında da bu yönde bir istek olmadığının bilinmesine rağmen adımında ısrar etmesi de dikkat çekiyor. Bu kararın oluşmasında Türkiye’deki gelişmeler kadar Ankara’nın bu kuruma yönelik genel yaklaşımı, raporlarının yok sayılması, üyelerinin ziyaretlerine karşı çıkılması gibi unsurlar da etkili oldu. Müzakerelerin askıya alınmasının kuralları, Müzakere Çerçeve Belgesi’nin 5’inci maddesinde belirlenmiş durumda. Müzakerelerin askıya alınması ancak AB üyelerinin bu yönde tavır takınması halinde mümkün.

KAYNAK ; Hürriyet Gazetesi haberlerinden alıntılar bulunmaktadır.

CEVAP VER


*

WordPress Anti-Spam by WP-SpamShield