AKP’NİN SEÇİM MAZBATASINI HALK VERDİ

Evet, Ne Anlıyoruz! Halkın sözü sırrını sandığa koymuştur. Ona hoş görü ile yaklaşmak ve tahammül etmek işlenen ayıplarınızın mezarı olacaktır. Demek’ki İmam Ali (A.S ) sevmek alevi olmak için yetmiyormuş Zaten bu makaleden sonra Pekte İmam Ali (A.S) ‘ı seveceğinize kendinizde inanmamışsınızdır. Özetle Aleviyim demekle alevi olunmuyor.

0
352
NASIL ALEVİ OLUNUR

Hits: 116

Halk kararını son yerel seçimlerle birlikte verdi. Artık bu karara saygı duymak devlet yönetiminin tahammüllerine uygun bir şekilde yerine getirilmelidir. İtirazlar YSK tarafından dikkate alınarak değerlendirilmiş olup yinede sonuç değişmiyorsa Öküz altında buzağı aramak ve yeniden İstanbul ili için seçim istemek Halka yapılabilecek en büyük kötülük olacaktır. Adalet sadece bir zümrenin haklarını koruyup muhafaza etmek için değildir genelde Evrenselliği ifade eder.

ALEVİYİM DEMEKLE ALEVİ OLUNMUYOR

Sayın Cumhurbaşkanımız bir zamanlar Alevilik Hz Ali Sevmekse Bende Aleviyim diyordu. Alevi olmak için sadece İmam Ali (A.S) sevmek yeterli değildir. Onun Hz Peygamber (S.A.V) den aldığı terbiye, ahlak ve Din hükümleriyle yaşamaktır. Sevgi sözde kaldığında hükmü yoktur. Ancak amel de varsa onu sevenleri taçlandırır. Bakınız İmam Ali (A.S) adalet hakkında ne buyuruyor.

NASIL ALEVİ OLUNUR

“ADALET VE İNSAFA RİAYET ET; ZULÜM VE HAKSIZLIKTAN SAKIN ZULÜM HALKIN DAĞILMASINA NEDEN OLUR HAKSIZLI İSE İŞİ KILICA GÖTÜRÜR “

Bu nedenle adalete riayet etmek ve onun ilkelerini kabullenmek ALLAH’I tanımayı ve kul hakkından kaçınmayı emreder.  YSK nezdinde ve müşahitlerce sayılan oylarda Ekrem İMAMOĞLU önde ve bu müşahitler sizin ve muhalefet partisinin müşahitleri, buda yetmedi Devletin kurumu olan Emniyet ve Jandarma Kapı, kapı gezdi. Eğer bir usulsüzlük varsa bunu sadece söylemde bırakmayın delilleri ile birlikte Medyaya çıkarak bunu ispatlayın yoksa zan altın kalırsınız.

Bu arada seçimlerden önce ülkemizde yapılan seçimlerin güvenilir olduğunu çıkıp medyada beyan ettiniz. Tüm medyada sizlerin propagandaları dolu, dolu yapıldı Devletin tüm imkânlarını kullandınız. Buna da kanaat etmeyip, Ana muhalefete Zillet ittifakı terör yanlısı olarak gösterdiniz. Buda yetmemiş gibi Devlet ahlak ve terbiye kurallarını aşarak söylemlerinizde hakaret varı kelimeler kullandınız. Zillet ittifakı dediğiniz ana muhalefeti FETÖ ve PKK terör örgüt yanlısı olarak gösterirken, PKK terör örgüt başı Cemil Bayık’ın kardeşini siyasi bünyenize aldınız. FETÖ terör Örgüt üyesi Adil ÖKSÜZ’ ÜN kuzenine mazbatasını verdiniz işin Garip tarafı Doğu ve Güneydoğu Anadolu’da’ ki oy oranlarınız arttı.  İmam Ali yi sevmek demek Muhalefeti kullanarak halka kin ve nefret tohumlarını ekmek değildir. Bakın İmam Ali (A.S) bu konuda ne buyuruyor.

ALEVİ NASIL OLUNUR

“İKİ GURUP BENİM HAKKIMDA HELAK OLUR; İFRAT EDEN DOST VE BÜHTAN EDİP İFTİRADA BULUNAN MÜNAFIKLAR”

Tahammülsüzlük ve tamahkârlık İmam Ali (A.S) müsamaha vermediği iki husustur. Halkın iradesine tahammül göstermeyerek bir makama tamah etmek evet adaletsizlik bu olsa gerek gerçekten İmam Ali (A.S) seviyorsanız bakınız İmam Can ne buyuruyor.

TAMAHA SARILAN KENDİNİ KÜÇÜLTMÜŞTÜR; SIKINTISINI AÇIKLAYANLARI ZİLLETE DÜŞÜRMÜŞTÜR. DİLİNİ KENDİ ÜZERİNE EMİR SAHİBİ YAPAN (DİLİNE GELENİ SÖYLEYEN) HAKİR OLMUŞTUR.”

“AKILLININ SÖZÜ SIRRININ SANDIĞIDIR. GÜLER YÜZLÜLÜK DOSTLUK BAĞIDIR. TAHAMMÜL İSE AYIPLARIN MEZARIDIR BUYURUR.

Evet, Ne Anlıyoruz! Halkın sözü sırrını sandığa koymuştur. Ona hoş görü ile yaklaşmak ve tahammül etmek işlenen ayıplarınızın mezarı olacaktır.

Demek’ki İmam Ali  (A.S ) sevmek alevi olmak için yetmiyormuş Zaten bu makaleden sonra Pekte İmam Ali (A.S) ‘ı seveceğinize kendinizde inanmamışsınızdır. Özetle Aleviyim demekle alevi olunmuyor.

ADALET TERAZİSİ

CEVAP VER


*

WordPress Anti-Spam by WP-SpamShield