AKP ‘NİN ÇAY VE SİMİT HESABI

AKP Gurup başkan vekili Muhammed Emin AKBAŞOĞLU’ nun asgari ücretle geçinen vatandaşlarımıza yönelik yapmış olduğu konuşma gerçekten Türk halkını incitecek bir konuşma olacağını düşünse idi inanın bu konuşmayı hiçmi hiç yapmazdı.

0
356

Hits: 77

HELAL OLSUN NASILDA HESAPLADI AMA

AKP Gurup başkan vekili Muhammed Emin AKBAŞOĞLU’ nun asgari ücretle geçinen vatandaşlarımıza yönelik yapmış olduğu konuşma gerçekten Türk halkını incitecek bir konuşma olacağını düşünse idi inanın bu konuşmayı hiçmi hiç yapmazdı. Resmen asgari ücretle bin, bir zorluk altında ezilen vatandaşa layık görülen bir simit ve bir çay ile bunların hesabını yapan Grup Başkan vekili. Sayın Başkan

GURUP BAŞKAN VEKİLİNİN ÇAY VE SİMİT HESABI
MANİDAR BİR ÇİZİM

15 yılı geçkin iktidarlarınız döneminde bu hesabı öğrenmiş olmanız dahi büyük bir mucize. sormazlarmı insanlar Bizler sizleri meclise gönderirken Bir simit ve çayın hesabını mı yapmaya gönderdik?  Yoksa daha müreffeh bir Türkiye için canla başla çalışmanız içinmi gönderdik? Bu konuşmayla topluma verdiğiniz mesajı gerçekten hiç düşündünüz mü?  Tarihte devlet terbiyesi almış bir devlet adamının geçim derdiyle cebelleşen halka alay edercesine bir çay ve bir simitle ev ekonomisini hesapladığı görülmüş bir şey mi?

Bu halk ne dilenci nede sadaka kültürüne ve nede sizlerin çay simit hesabına düşecek kadar aşağılanmayı hak etmiyor. Siz önce kendinizden başlayarak bu halka reva gördüğünüz hesabın yapılması yerine meclis lokantasında tıka basa yiyeyerek komedi rakamlarla kalktığınız masayı düşünseniz vicdanınız sızlamazmıydı? Hani dinimiz de komşusu açken kendisi tok yatan bizden değildir sözü? Hani halkın hizmetkârlarıydınız? Sözde hizmetkârız demekle hizmet edilmiş olmuyor sayın başkan bu sözleriniz amellerinizle süslenmedikçe tüm vicdanlara ihanet ettiğinizin farkına varmalısınız artık.

MECLİS YEMEK FATURASI

 Eğer bu millet sabrediyor ve size Eyüp sabrı gösteriyorsa bilin ki Milli değerlerine ve devletine olan saygısındandır ama böylesi bir milletin çay ve simit hesabına vurularak aşağılanması sizce ne kadar doğru? Mesela halk dese ki Mecliste her gün yenen o lüks yemeklerin hesabını yaptık Bir kişi Günde 10 çeşit menüden faydalanarak tıka basa yese 35 TL veriyor.  Günde Otuz beş TL,  ayda 1050 TL yapar Bir Milletvekilinin maaşı yanında yiyip içtikleri devede kulak kalır demez mi?   Ve Sizler bu halinizden memnun gel keyfim, gel asgari ücretli çay simit yesin bunun hesabını yapalım derken kul hakkı, alay etme, amelsiz söylemler ile işlediğiniz günahlar ve en büyüğü de kul hakkı ile Allah Din ve İbadetlerinizin kabulü noktasında ne düşünüyorsunuz?

TÜM MESELE BU

Bu Ülke sadaka kültürüyle hayatını idame edecek bir ülke değildir. Mecliste biraz az yiyerek makam araçlarınızı azaltarak reel bir tasarrufla çay ve simit yeseydiniz bugün bu ülke bu durumda olmazdı. Tarlayı sürmek için tohum, tohumu ekmek için makine, makineyi sürmek için yakıt hasadı yapmak için tekrar yakıt gübre ….vs masrafları hesap edeceğinize  çay ve simit hesabı oldu  mu?

 Ama bu millete helal olsun’ki sizlere çay ve simidin hesabını yaptıracak kadar akıllı ve zeki sizi öğretseler bu konuşmayı inanın yapmazdınız. Ne olduda yaptınız hayret Hani derler ya yanlışın hasmı ALLAH Yahut Zalimin Hasmı ALLAH yani sizi ALLAH konuşturdu. Ama bu millet verdiğiniz mesajları tek, tek toplum hafızasının hard diskine atıyor yarın Google dededen çıkartıp önünüze faturası ile birlikte koyarlar

Bilerek veya bilmeyerek bu sözleri sarf eden bir insan yaraladığı toplumsal vicdana su serpmek adına çıkarak özür diler zira özür dilemek erdemli insanlara özgüdür ya da nefsini aşağılayarak tövbe istiğfar eder bulunduğunuz makamdan da istifa edersiniz. Bunu yapacak cesaret ve azme sahipmisiniz?

KÜÇÜK BİR DOKUNUŞ BÜYÜK BİR FARK YARATABİLİR

CEVAP VER


*

WordPress Anti-Spam by WP-SpamShield