ABD GLADYOLARI’NIN AYAK İZLERİ

Aydınlık yazarı Sebahattin ÖNKİBAR’DAN ciddi bir iddia İhlas Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mücahit Ören’in 15 Temmuz darbe girişiminden 2 gün önce “Ankara’yı ayağa kaldıracağımız gün çok yakın” diye mesaj gönderdiğini iddia etti.

1
1147
CİDDİ İDDİA

Hits: 137

CİDDİ İDDİA
CİDDİ İDDİA

Aydınlık yazarı Sabahattin ÖNKİBAR’DAN ciddi bir iddia İhlas Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mücahit Ören’in 15 Temmuz darbe girişiminden 2 gün önce “Ankara’yı ayağa kaldıracağımız gün çok yakın” diye mesaj gönderdiğini iddia etti.

      Bu iddia doğruysa ABD’nin Türkiyede faaliyet gösteren Dini guruplar üzerinde ciddi bir çalışması olduğunu görmek mümkün. Özellikle Gladyo tipi yapılanmalar la ilgili olarak yazdığımız yazılarda Bu tip yapılanmalarla ilgili olarak gelecekte yaşayacağımız tehdit unsurlarına işaret etmiştik Bu tür yapılanmalar Türkiye Cumhuriyetinin arşı ulusal varlığına yönelik en önemli tehditlerdir. Zira ABD Gladyo sunun önemli kartları arasında yer alan dini gruplar; Aynı zamanda bu yapılar içerisine sızdırdıkları sosyal Toplum Mühendisleri aracılığıyla çalışmalarını ciddi anlamda yürüttükleri alanlar haline dönüşmüştür.

   Sabahattin Önkibar, bugünkü yazısında önce İhlâs Holding’deki Amerikalılara dikkat çekerek “Mark Grossman kim? ABD’nin eski Ankara Büyükelçisi ve CIA’nin Ortadoğu masası şefi. Emeklilik sonrasında İhlâs Holding’de ayda 150 bin dolar maaş ile yöneticilik yaptı” dedi. “Thomas Bonifield ise İhlâs Haber Ajansı’nın birkaç hafta öncesine kadar genel müdürüydü ve bu göreve Mark Grossman’ın tavsiyesi ile gelmişti” diyen Önkibar şöyle devam etti: Sabahattin Önkibar, FETÖ’ nün 15 Temmuz darbe girişimi öncesinde Mücahit Ören’in ABD’de bulunduğuna dikkat çekerek Tarih 13 Temmuz 2016. ABD’den holdinginin işlerini takip etmektedir. Türk sat için malum bütün televizyonlardan teminat mektubu istenir ve TGRT’ DE o teminatı gönderir fakat gönderilen teminat eksik yani yetersizdir… Konu Mücahit Ören’e aktarılır ve Ören bu talebe ABD’den e-mail ile aynen şu karşılığı verir:

—Kesin söylüyorum bir kuruş ilave teminat vermeyeceğim… Önce kapatırım TGRT’ Yİ, ancak ANKARA’YI AYAĞA KALDIRACAĞIMIZ GÜN ÇOK YAKIN…   İLE KONUŞMAYIN…”

Mark Grossman’ın can dostu Mücahit Ören 13 Temmuz’da yani FETÖ darbesine iki gün kala üstelik ABD’de bulunuyor iken durduk yerde niye Ankara’yı ayağa kaldıracaklarından söz ediyor?” diye soran Önkibar yazısını şöyle sonlandırdı: “MİT ve emniyet istihbarat, 13 Temmuz 2016 günü ABD saati ile 10.05’te Mücahit Ören (a.m.oren@ıhlas.com.tr) tarafından Batuhan Yaşar’a (batuhanyasar@ tgrthaber. com.tr) gönderilen bu e-mail mesajına pekâlâ ulaşıp sorgulayabilir ki, o mesajın çıktısı İhlâs’ın içinden bana gönderildi… Evet, asla suçlama yapmaksızın soruyorum, bu mesaj ne anlama geliyor ve devlet bu konuyu araştıracak mı?”(Kaynak Kaynak: OdaTV)

Evet, maalesef görülen O Ki Mücahit Ören hakkındaki bu iddialar doğru ise ki doğruluğu mesaj kayıtlarında varit vay geldi halimize Zira Türkiye Cumhuriyeti devletinin varlığıyla ve siyasilerin destekleriyle holdingleşen bu guruplar habis bir ur gibi etrafımızı çepeçevre kuşatmışlardır. Yine vatandaşlarımıza pazarlamacı ağlarıyla ulaşarak mallarını satan bu grup ikinci bir FTÖ faciasını gündeme getirmektedir. Tüm bunlar araştırılırken vatandaşlarında zarar görmemelerine dikkat etmek gerekir zira Ticaret ağlarıyla Türkiye genelinde Tüm vatandaşların bilgileri de maalesef bu gurubun elindedir. Türkiye’ nin dinamiklerini temelden tehdit eden bu gruplar halen faaliyetlerini sürdürmeleri de ayrı bir handikap olarak karşımıza çıkıyor.

haber alıntı kaynağı Türkistan gazetesi

1 YORUM

  1. Tüm dergah ve tekke zaviye ne varsa hepsini kapatma. ..Atatürk bu olasılıkları hepsini yaşamış adam, daha neyin tecrübesini ediniyorsunuz be gafiller….

CEVAP VER


*

WordPress Anti-Spam by WP-SpamShield