SENİ RAHMETLE ANIYORUZ REİS

Abdullah Çatlı’nın ölüm yıl dönümünde memleketi Nevşehir’de anma programı düzenlendi. Anma programı kapsamında ilk olarak Kurşunlu Camisi’nde Mevlid-i Şerif okunurken program Çatlı’nın Kaldırım Mezarlığı’nda bulunan kabri başında devam etti.

0
396
SENİ UNUTMADIK REİS

Hits: 30

SENİ UNUTMADIK REİS
SENİ UNUTMADIK REİS

Türklüğün kahraman erlerinden, Çatlı Reisi rahmetle anıyoruz.  3 Kasım 1996 tarihinde Susurluk’ta meydana gelen kazada hayatını kaybeden Abdullah Çatlı’nın ölüm yıl dönümünde memleketi Nevşehir’de anma programı düzenlendi. Anma programı kapsamında ilk olarak Kurşunlu Camisi’nde Mevlid-i Şerif okunurken program Çatlı’nın Kaldırım Mezarlığı’nda bulunan kabri başında devam etti. Programa Çatlının annesi Remziye Çatlı, kardeşi Zeki Çatlı, kızları Gökçen ve Selcen Çatlı, yakın arkadaşları Haluk Kırcı, Ercüment Gedikli, Mahir Damatlar ile aile yakınları ve sevenleri katıldı. Üzeri Türk bayrağı ile örtülü Çatlı’nın kabri başında Hafız Mahmut Kemikkıran tarafından Kur’an-ı Kerim okunmasının ardından dua edildi. Dua sırasında hoca Kemikkıran, Abdullah Çatlı’yı, “Nevşehir’in yetiştirdiği güzide insanlardan yiğitler yiğidi, kahraman insan” ifadeleriyle anlattı.

Bu ülkede dış mihrak ve Gladyoya yönelik olarak verilen mücadelede Anı sanı duyulmamış daha nice yiğitler vardır. Bunların arasında Çatlı Reis Türklük adına verdiği mücadelede yolundan dönmeyen yiğitler kervanı arasındadır. Özellikle Avrupa ve ABD’nin şımarık çocukları olan Ermeni çetelerine karşı verdiği mücadele ve Hainlerin defterini düren bu büyük insan hayatını Türk ve Turan ülküsü uğruna feda etti Bizler Ona hakkımızı gani, gani helal ettik sende ondan razı ol Ya RABBİM bu yiğidimiz için ruhuna El fatiha diyor bir fatihada sizlerin bağışlamasını ümit ediyoruz.

CEVAP VER


*

WordPress Anti-Spam by WP-SpamShield