İSTANBUL İLİNDE PATLAMA

Terör örgütlerine yönelik olarak gerek yurt içinde ve gerekse yurt dışında sürdürülen operasyonlar sonrasında ağır kayıplar vermeleri ile birlikte gerek güvenlik birimlerine ve gerekse kamuoyunun dikkatini sansasyonel eylemlere çekerek üzerlerindeki baskıyı biraz olsun hafifletmek amacıyla Bombalı eylemlere yönelme eğilimi göstermektedirler.

0
351
SON DAKİKA İSTANBULDA PATLA MA

Hits: 29

SON DAKİKA İSTANBULDA PATLA MA
SON DAKİKA İSTANBULDA PATLA MA

Terör örgütlerine yönelik olarak gerek yurt içinde ve gerekse yurt dışında sürdürülen operas yonlar sonrasında ağır kayıplar vermeleri ile birlikte gerek güvenlik birimlerine ve gerekse kamuoyunun dikkatini sansasyonel eylemlere çekerek üzerlerindeki baskıyı biraz olsun hafifletmek amacıyla Bombalı eylemlere yönelme eğilimi göstermektedirler.

İKİ BÜYÜK PATLAMA
İKİ BÜYÜK PATLAMA

Bu amaçla İstanbul ilinde Beşiktaş Vodafone arena yakınlarında maçın bitim saatinde Güvenlik amacıyla görevlendirilen Çevik Kuvvet polislerimize yönelik olarak bombalı araçla düzenlenen saldırı sonrasında patlama bölgesine çok sayıda sağlık ekibi ve ambulans gönderilmiştir. Verilen Resmi kaynak açıklamalarına göre (20) yaralının olduğu ve yaralıların büyük bir bölümünün çevik kuvvet polislerimizin olduğu yönünde açıklamalar yapılmıştır. Şehit sayısı konusunda bir bilgimiz yok. İnşallah olmamasını ümit ediyoruz.

Lig TV Muhabiri Tuna Akdemir, gelişmeleri aktardı:

“Vodafone Arena’da protokol tribünün önünde şu an araç yanıyor. TOMA ve itfaiye geldi. Olay sırasında bir polis otobüsü vardı. Şu an polis otobüsünün camları yok. Polislerin durumu iyi. 10 saniye içerisinde iki tane patlama sesi duyuldu. Daha sonra polis havaya ateş açtı. Önce patlama sesi duyduk. 10 saniye sonra bir patlama sesi daha oldu. Sonra polis ateş açmaya başladı.”

Resmi olmayan kaynaklardan elde edilen bilgilere göre Candan Yıldız, isimli bir gazetecinin Twitter hesabından görgü tanıklarının görüşlerine yer verdiği videoda, Vodafone Arena’da çıktığını söyleyen bir kişi, “100’lerce yaralı var. Stadın çıkışında iki bomba art arda patladı” diyor. Görgü tanıkları, yaralılar arasında polislerin de olduğunu belirtiyor. Mevcut durumda RTÜK, Başbakanlık tarafından İstanbul’da meydana gelen patlamaya ilişkin geçici yayın yasağı getirildiğini bildirdi

CEVAP VER


*

WordPress Anti-Spam by WP-SpamShield