İSTANBUL BEŞİKTAŞ DAKİ ÇİFTE BOMBALI SALDIRIYI NASIL YORUMLAMALIYIZ.

Gün itibariyle İstanbul Beşiktaş ta meydana gelen çifte bombalı saldırıda şehit Resmi kaynaklardan alınan haberler de; Maalesef (38) şehit, (14) ü ağır yaralı, (155) yaralı olmak üzere kaybımız maalesef çok büyük. Ey gençlik Globalleşme yalanlarıyla, magazin kültürüyle, boş vermişlikle yavaş, yavaş eriyip tükeneceğiniz aklınıza gelmiyor mu? Televizyonlarda izlediğiniz o evlilik programlarında falanca filancaya şunu söyledi bugün ne olacak tek gündeminiz bu mu? Üzülmeyin Hanife Bir gün evlenecek bunun karı size ne olacak? Siyasi bilincinizden soyutlanarak milli kimliğinizi yozlaştırmak hoşunuza mı gidiyor?

0
339
MEDYA TURAN OLARAK TERÖRÜ LANETLİYORUZ

Hits: 56

SON DAKİKA İSTANBULDA PATLA MA
SON DAKİKA İSTANBULDA PATLA MA

Gün itibariyle İstanbul Beşiktaş ta meydana gelen çifte bombalı sal dırıda şehit Resmi kaynak lardan alınan haber ler de;  Maalesef (38) şehit ,  (14) ü ağır yaralı, (155) yaralı olmak üzere kaybımız maalesef çok büyük.  Ölenlerden; (30)’u Bu vatanın güvenliğini sağlayan Polislerimiz evlatlarımız,  canlarımız, Yine (7) Vatandaşımız bu ülkenin insanı kanımız,  canımız  (1) kişinin ise halen kimliği belirlenemedi. Şehitlerimize ALLAH ‘tan Rahmet geride kalanlarına başsağlığı diliyoruz. Yaralılarımıza ALLAH ın Şafi sıfatıyla yalvararak acil şifalar vermesini diliyoruz. Elbette bu hunharca saldırının bir bedeli olacaktır.

TERÖR ÖRGÜTLERİNİN MESAJI;

ŞEHİTLERİMİZ UĞURLARKEN
ŞEHİTLERİMİZ UĞURLARKEN

    Ülkemiz aleyhine faaliyet yürüten terör örgütlerince düzenlenen bu tür saldırılar; Bir İneğin Bıçak altına yatırılarak kesil mesi esnasındaki böğür meleri misali kan kaybet tiklerini gösterir. Gerek yurt içerisinde ve gerekse yurt dışında sürdürülen operasyonlarda ağır kayıplar veren terör örgütleri; Yandaşlarına ve mensuplarına moral ve dağılmaları önlemek amacıyla aldıkları sözde tedbirlerdir. Bu tür saldırıların öncelikli amaçlarından bir tanesi de Ülkemizde birlik ve bütünlüğü bozmaya yönelik olarak halkı karşı, karşıya getirilmesini kin ve nefret söylemlerini artırarak yaraların derinleşmesini sağlamayı hedeflemesidir. Ancak verilen bu mesaja Türk milleti olarak Birlik ve beraberliğimizin daim olduğuna yönelik mesajların verilmesi yönünde toplum olarak tepki vermemiz olacaktır. Aksi takdirde millet olarak vereceğimiz sert tepkiler bu mihrak yuvalarının cesaretini artırır.    

  

terörü lanetliyoruz
terörü lanetliyoruz

 Bu arada eylemi yapanlar kadar bunlara destek veren ülkelere yönelik olarak milletçe tepkimizi ortaya koymamız gerekir. Terör örgütlerinin bu hunharca saldırıları karşısında elbette onlara destek veren ülkeler boş durmuyor. Zira son dönemlerde Avrupa Birliğinin tavırları ve ülkemize yönelik olarak aldıkları ekonomik tedbirler başta olmak üzere Özgürlük, Hukuk, İdam cezası,…vb konularda Gladyoların sivil toplum örgütlenmelerine yönelik çalışmaları da bitmiş değildir. Şehitlerimizin kanında Bu hunhar terör gruplarının eli olması kadar onları maşa olarak kullanan ülke ve gladyolarda suçludur.  İçerisinde bulunduğumuz bu sıkıntılı dönemde Dost ve düşmanlarımızı ayırt   etmenin zamanı geldi de geçiyor bile. Halk olarak Avrupa mallarına vereceğimiz her kuruş, her lira Vatan evlatlarımıza atılan kurşunların sermayesi olacaktır. Kola yerine zıkkım içmek daha evladır. Henkel’in temizlik grubu ürünlerini kullanmak yerine kirli kalmak daha evladır, Görüntülü cep telefonları çılgınlığını bir kenara koyarak yerli üretimi artırmak Ulusal varlığımız için girdiğimiz bu mücadelede Devletimize ve Güvenlik güçlerimize vereceğimiz en büyük desteklerden biri olacaktır.

ŞEHİTLERİN EMANETLERİ KUTSALDIR
ŞEHİTLERİN EMANETLERİ KUTSALDIR

Teröre karşı yürüttüğümüz toplantı gösteri ve yürüyüş lerimizde kahrolsun PKK, Şehitler Ölmez Vatan Bölünmez söylemlerine yer verdiğimiz kadar hazırla yacağımız dövizlerde halk olarak Avrupa Birliği ne ve Gladyo yapılanmalarına yönelik söylemleri artırmak daha güçlü bir mesaj olacaktır. Devlet halk var olduğunda vardır, Toprak vatan Halk olduğunda vardır. Bu nedenle varlığımızı meydanlarda maşalar aleyhine olduğu kadar paşaları tutanlarında aleyhinde yapacağımız söylemler ve fiillerle güçlendirmeliyiz.

            MEDYA KURULUŞLARI ÜZERİNE DÜŞEN GÖREVLER;

            Nihayet Bir medya gurubu olan Acun medyadan ilk adım geldi magazin kültürünü yoğun olarak izlediğimiz bu kanalın sahibi Acun Ilıcalı da kişisel sosyal medya hesabından bir mesaj yayınladı: Acımız büyük. Şehit polislerimize ve vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyorum. Terörü lanetliyoruz. Eyvallah sayın ılıcalı hepimiz lanetliyoruz ancak sizden istirhamımız bunları lanetlediğimiz kadarda medyada Terör örgütlerine karşı halkı bilinçlendirici programlara da yönelmeniz gerekmez mi. Bu çağrı sadece sizin için değil diğer medya kanallarının da buna iştirak etmesini bekliyoruz. Türkiye gündeminde sadece Moda, Müzik, evlilik programlarıyla reyting yapmak Bu millete yapılacak en büyük kötülüktür. Algı promosyonlarıyla bu ülke aydınlık yarınları göremez bunu sizde biliyorsunuz bizde. Medya kuruluşu olarak tarafsız ve objektif bir bakış açısıyla halkı uyanık tutmak sizlerin görevi değil mi? 

            EY GENÇLİK YA SİZE NE DEMELİ;

Ellerinizde cep telefonlarıyla Klavye kahramanlığı yapmak sizce tüm meselelerimizi hallediyor mu? Tabiî ki hayır elinizde bulunan o cep telefonları bugün sizlerin tek eğlencesi olabilir ancak yarınlarınıza ışık tutmayacaktır. Okumak ve Bilinçli olmak milli değerlerimize sahip çıkmak sahiplenmek sizlerin görevi Bu görevi icra ederken Ulu Önder Atatürk’ün veciz sözleri sizlere bir şeyler anlatmıyor mu ?  Globalleşme yalanlarıyla, magazin kültürüyle, boş vermişlikle yavaş, yavaş eriyip tükeneceğiniz aklınıza gelmiyor mu?  Televizyonlarda izlediğiniz o evlilik programlarında falanca filancaya şunu söyledi bugün ne olacak tek gündeminiz bu mu? Üzülmeyin Hanife Bir gün evlenecek bunun karı size ne olacak? Siyasi bilincinizden soyutlanarak milli kimliğinizi yozlaştırmak hoşunuza mı gidiyor? Bizler millet olarak Arap değiliz ülkemizde savaş çıktığında mülteci olalım Bizler Türküz ve Turan coğrafyasının en vazgeçilmez unsurlarıyız.

 

Uyanın ey gençlik sizden önce Türklüğe gönül veren ecdatlarınızı bir düşünün Rehberiniz Karaman oğlu Mehmet beyi, Mustafa Kemal ATATÜRK’ ü, Nihal ATSIZ’ı, Gaspıralı İsmaili, Ziya GÖKALP’i, Alpaslan TÜRKEŞ’i, Muhsin YAZICIOĞLU’nu ve daha nicesini Onların verdiği öğütler değil mi? Milli şuurumuzu canlı tutan artık silkelenin ve kendinize gelin. Hayat bir cep telefonu ve Medyanın saçma sapan magazin kültürüyle şekillenmiyor Gerçekleri görün yoksa yarınlarınız bundan daha karanlık olacak. Unutmayın Milli kimlik varlığınızın yegâne temelidir. Duyarsız kalmayın duyarlı olun.

 

CEVAP VER


*

WordPress Anti-Spam by WP-SpamShield