AVUSTRALYALI UZMANLAR GECE EREKSİYONUNUN NEDENLERİNİ AÇIKLADI.

Erkeklerde görülen Sabah erken saatlerde erekte olmanın şaşırtıcı nedenleri açıklığa kavuşturuldu konu ile ilgili Newcastle Üniversitesi tıp başkanı Sergio Diez Alvarez, The Conversation'da yayınladığı makalesinde ana rahmindeki erkekleri dahi etkileyen gece ereksiyonun erkeğin cinsel fonksiyonu hakkında şaşırtıcı ipuçları verdiğini açıkladılar.

0
239
EREKSİYON SORUNU

Hits: 18

EREKSİYON
EREKSİYON

Erkeklerde görülen  Sabah erken saatlerde erekte olmanın şaşırtıcı nedenleri açıklığa kavuşturuldu konu ile ilgili  Newcastle Üniversitesi tıp başkanı Sergio Diez Alvarez, The Conversation’da yayınladığı makalesinde ana rahmindeki erkekleri dahi etkileyen gece ereksiyonun erkeğin cinsel fonksiyonu hakkında şaşırtıcı ipuçları verdiğini açıkladılar.

Uyku evresi olarak bilinen rem uykusu sırasında beynin belli bölgelerinin aktive olduğu ve bu esnada sempatik uyarımdan parasempatik uyarıma geçeriz. Dengeli bir şekilde gerçekleşen bu değişimler sonrasında sinirlerin verdiği tepkiler ereksiyona neden olur. genel olarak spontane olarak gelişir kesinlikle uyanık olmayı da gerektirmez. Yine sabah saatlerinde sıkça salgılanan testestoron hormonu da ereksiyonun sebeplerindendir.

Gece idrarın birikmesi, idrar kesesinin omurgaya giden sinirleri uyarması sonrasında ereksiyonun gerçekleştiği idrara çıktığınızda ise bu durumun geçmesinin sebebi de budur şeklinde açıklamalarda bulunmuşlardır.

CEVAP VER


*

WordPress Anti-Spam by WP-SpamShield