AVRUPA BİRLİĞİNİN ASIL NİYETİ NEDİR?

Türkiye nin Avrupa birliğine ilk başvuru tarihi,1963 Yılında Türkiye nin Avrupa Ekonomik topluluğuyla ortaklık anlaşması imzalamasıyla birlikte başladığı ve 1987 yılında Tam üyeliğe başvurmasıyla birlikte ivme kazandığı bilinmektedir.

0
385
AB GÖÇMEN SORUNU

Hits: 21

CUMHURBAŞKANI AB AÇIKLAMASI
CUMHURBAŞKANI AB AÇIKLAMASI

Türkiye nin Avrupa birliğine ilk başvuru tarihi,1963 Yılında Türkiye nin Avrupa Ekonomik topluluğuyla ortaklık anlaşması imzalamasıyla birlikte başladığı ve 1987 yılında Tam üyeliğe başvurmasıyla birlikte ivme kazandığı bilinmektedir. 1999 Yılında AB üyeleri tarafından aday olarak kabul edilen ülkemiz 2005 Yılında tam üyelik için müzakereler başlamıştır. Yıl 2016 Avrupa birliği görüşmeleri dondurularak askıya alındı evet geldiğimiz süreç içerisinde Türkiye aynen Mehteran takımı gibi bir ileri iki geri mantığıyla oyalanarak kapıda beklesin politikasının bir eseri olarak kalmıştır.

CUMHURBAŞKANI AB AÇIKLAMASI
CUMHURBAŞKANI AB AÇIKLAMASI

Geçen 53 yıllık süre zarfında Türkiye’de meydana gelen Terör Olaylarının bilânçolarına bakıldığında gerek aşırı sol, gerek aşırı Sağ ve gerekse bölücü terör örgütlerinin faaliyetleri ve bu kapsamda yürütülen mücadele sonrasında verilen şehitler ile maddi kayıplar zaten Türkiye nin belini bükmüştür. Bu durumun sürmesi ve bu şartlar altında güç kaybetmesini arzulayan güruhlar çeşitli bahanelerle Türkiye’yi Ortadoğu bataklığına çekerek amaçlarının sürekliliğini istemektedir.

AB İLİŞKİLERİ KARİKATÜR
AB İLİŞKİLERİ KARİKATÜR

Hani hep deriz ya Türkün Türkten başka dostu yoktur. Gerçektende öyledir. Zira Bizlere dost görünen AB yıllarca kendi çıkarları doğrultusunda Ülkemizde faaliyet gösteren bu şer odaklarına kucak açarak Hukuki özgürlük, İnsan hakları, basın özgürlüğü, Fikir Özgürlüğü, Siyaset özgürlüğü diyerek çıkarttığı söylemler ile Terör örgütlerini örtülü bir şekilde desteklemiştir. Bugün A.B alınmamamızın temel sebeplerinden biride tabiî ki bu terör örgütlerine yönelik alınan sert tedbir ve müdahalelerdir. Özellikle ilişkilerin dondurularak askıya alınması onların cephesinden haklı gördükleri gerekçelerdir. Ancak Türkiye nin kayıplarının umurlarında olmaması ve yapılanlara sessiz kalmaları da iyi niyetlerinin asıl göstergesidir.  Alman basınının Tirajlı gazetelerinden olan Die Zeitung Welt de verilen haberler dikkat çekicidir.  Başarısız olan darbe ve terörle mücadele kapsamında Binlerce insanın tutuklanmasının ve basın özgürlüğünün kısıtlanması haksız uygulamalardır. Şeklinde bahsedilmektedir.  Söz konusu tutuklamaların FTÖ terör Örgütüne yönelik olduğunu düşündüğümüzde Bu terör örgütünün ilk nüvelerinin sözde Komünizmle mücadele derneği olarak 1963 yılında Kurularak Faaliyet Göstermesi ve hatta bu derneğin içerisinde FTÖ terör örgütünün baş mimarı olan Fethullah GÜLEN ve Bölücü terör örgütü başı Abdullah ÖCALAN’ ında yer alması sizce tesadüfmü?  AB ile görüşmelere başladığımız tarihle aynı yıllarda kurulmuş olan bu mihrak odaklarının mimarı kimlerle ortaklık ederek bunları destekledi evet Sayın AB sizin ülkemiz üzerinde yalanlarınızla bina ettiğiniz ilişkiler Bugün açığa çıktı ve temizlenmeye çalışılıyor bu pisliklerin mimarı olarak kokuşmuş çöplerinizin temizlenmesi niçin zorunuza gidiyor. Birde utanmadan çıkıp Türkiye’de demokrasi ve insan hakları yoktur günü birlik Kürt siyasetçiler hapsediliyor sözlerini sarf ediyorsunuz. Bu Kürt siyasetçiler camiden çıkarken yâda kiliseden havradan çıkarken tutuklanmadılar.  

FRANSA AŞIRI SAĞ PARTİ AÇIKLAMASI
FRANSA AŞIRI SAĞ PARTİ AÇIKLAMASI

Yine 550 sivil toplum örgütleri ve dernekler, 18 vakıf ve 9 Medya şirketinin kapatılmasını dile getiriliyor Eh bende olsam AB nin yerinde bu duruma isyan ederdim. Zira Bunları organize eden Sosyal alan mühendislerimin faaliyet alanları yok ediliyor 53 yıldır STK, Vakıflar ve Medya kuruluşları ile organize ettiğiniz terör örgütlerinin büyük darbe almaları herhalde zorunuza gidecek ancak eski Türkiye yok yeni bir sayfa açılıyorsa bu sayfada Ulusal bütünlük ve güvenliğimiz söz konusudur. Ölüm cezasının tekrar gündeme gelmesi bir ülkede baskı ve şiddetin metazorinin varlığına işaret etmez Toprağa bayrağa ve milletin bölünmez bütünlüğü hedef alınıyorsa pek tabiî ki buna sebep olanlar ortadan kaldırılmalıdır. Bu durumu hele, hele vatandaşlar istiyorsa kesinlikle AB ülkelerinin Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının bu iradesine müdahale hakkı hiç mi hiç yoktur.

İkinci büyük meselenin ise çok ilginçtir Adalar ve Kıbrıs sorunu üzerinde odaklanmasıdır. Bu konuda Türkiye haklı olarak meşru tavrını ortaya koyacaktır. Zira Kıbrıssın tamamen Türk varlığından kurtarılması yönünde bir anlaşma ile çıkar gelirseniz herhalde bu anlaşmalara göre boynumuz kıldan incedir anlayışını bizden beklemeleri de ucuz bir siyaset olacaktır. Adalar konusunda Türkiye burnunun dibinde (12) adanında silahlanma için bir üs haline gelmesine göz yummasını da beklemeleri aptallık olur. Ne dersiniz. 

A.B KIBRIS VE ADALAR KARİKATÜR
A.B KIBRIS VE ADALAR KARİKATÜR

Bir diğer mesele ise Türkiye nin AB ile Göçmenler üzerine yapmış olduğu müzakeredir. Karşılıklı taahhütlerin verilmesi ve bu taahhütlere uyulmaması Türkiye nin Göçmen sorunu ile baş başa bırakılmasını sağlamıştır. Madem insan hak ve özgürlükleri için dayatıyorsunuz O halde Türkiye kapılarını mültecilere açmalıdır. Türkiye den kaçan hainlere yıllarca Siyasi suçlu deyip sığınma hakkı tanıyorsanız Mültecilerin arasında da o kadar siyasi suçlu var Buyrun sizin olsun bu insanların Avrupa ülkelerine gitmeleri özgürlük anlayışınıza gayet uygun şartlara haizdir.  Bunu şantaj olarak nitelendirmeleri için AB üyesi ülkelerinin tekrar oturup kendi ayıp ve günahlarını ele alması daha doğru olacaktır.

15281948_1873109162919715_381853586_n

CEVAP VER


*

WordPress Anti-Spam by WP-SpamShield