ALADAĞ KIZ ÖĞRENCİ YURDU CANLARIMIZI YAKTI

Dün gece yarısı almış olduğumuz haberle bir kez daha sarsıldık Adana ili Aladağ ilçesi Kız öğrenci yurdunda çıkan yangın sonrasında 12 masum sabimizi maalesef kaybettik Bu Olaydan dolayı Tüm Türkiye derin bir yasa boğuldu.

0
253
KARA HABER

Hits: 16

ALADAĞ KIZ ÖĞRENCİ YURDUNDA YANGIN
ALADAĞ KIZ ÖĞRENCİ YURDUNDA YANGIN

Dün gece yarısı almış olduğumuz haberle bir kez daha sarsıldık Adana ili Aladağ ilçesi Kız öğrenci yurdunda çıkan yangın son rasında 12 masum sabi mizi maalesef kaybettik Bu Olay dan dolayı Tüm Türkiye derin bir yasa boğuldu. Çünkü bu çocuklar hepimizin çocukları tabiî ki bir ihmal varsa bunun hesabı sorulacaktır. Ancak basından edindiğimiz haberlerde Öncelikle Elektrik kontağı üzerinde kuvvetle muhtemel duruluyor. Bunun yanı sıra binanın fiziki koşullarına bağlı olarak yangını hızlandıran etmenlerde bu ihmalin bir parçasıdır. Her şeyden önemlisi yangın esnasında yangın merdivenlerinin olduğu kısımlarda kapıların kilitli olmasıda duyarsızlığın cabası

 

YANGIN ANI
YANGIN ANI

Bu olaydan dolayı RTÜK tarafından yayın yasağının getirilmiş olması devletin tasarrufundadır. Kesinlikle herhangi bir eleştiride bulunmakta haddimize değil. Zira gerekçe ne olursa olsun bu tip önlemleri eleştirmekte basın organlarının görevi olmaktan çıkmıştır. Elektrik kontağı sizce nasıl çıkmış olabilir? en önemli soru budur. İllaki bir Yurt yangını sonrasında kaybettiğimiz (12) masum evladımızın yasıyla, milletvekillerini ve devlet ricalini bölgeye göndererek alakalı olduğumuzu göstermek için biraz geç kalmadık mı? Sizce ne dersiniz. Bu yurt bir cemaate ait olabilir veya bir özel kuruluşa ve hatta devlet yurduda olabilir. Önemli olan kime ait olduğu değildir. Bina yönetmeliklerine uygun olup olmadığıdır. Bir yangın merdiveni yapmakla sorun çözülmez.

YANMAYI HIZLANDIRAN MALZEMELER
YANMAYI HIZLANDIRAN MALZEMELER

Bu yangını hızlandıran sebep lerde önemlidir. Birincisi ahşap kaplama malzemele rinin kullanılmış olması dır. Öncelikle yanan çatıya baktığımızda ahşap malze meden yapılmış olması birin ci öncelikli yanlışlar arasında zira çelik çatı sistemine uygun inşa edilmesi bu riski düşürür. Yine bu tür ihmaller yönetmelik değil kanun kapsamında ihmal suçunu içermelidir. ve denetlenerek kapatılmaları sağlanmalıdır.

 

BUNLAR SURİYELİ ÖĞRENCİLER
BUNLAR SURİYELİ ÖĞRENCİLER

Sıkça duyduğumuz elektrik kontağı, elektrik kontağına sebep olan faktörlerin öyle ise öncelikle ele alınması gereken sorun budur ve çözüme kavuşturulması ge rekir. Burada kalan öğrenci ler maddi durumu yerinde olmayan ailelerin çocuklarını mecburen gönderdikleri yerdir.

İCRA KİME GELİYOR
İCRA KİME GELİYOR

Bu çocukların yattıkları yerlerde çay yapmak için kullandıkları ısıtıcılar veya odaların yeterli derecede ısınmamaları üzerine kullan dıkları ısıtıcılar sorunun baş kaynağıdır. Veya binanın elektrik tesisatının zayıf olmasıda bu ihtimaller dâhilindedir. Tüm bu şartlar ele alındığında: vatandaşın çocuklarının cebinde olan kısıtlı miktardaki paralar ile çay içmesi ve çaya verilecek paranın yekûn teşkil etmesi bu durumlara yol açar.

İŞTE ONURLU AMA DAR GELİRLİ BİR TÜRK KADINI
İŞTE ONURLU AMA DAR GELİRLİ BİR TÜRK KADINI

Bu nedenle öncelikli olarak Özel veya devlet veya vakıf yurtlarından Elektrik giderlerinin düşürülmesi birincil çözüm ikincil çözüm ise yakıt giderlerinin çözümlenmesi, eğer yakıt fiyatlarının bu kurumlara getirdiği yük büyükse kömür tipi kalorifer tesisatlarına müsaade edilerek gerekirse kömür ve yakıt giderlerinin devlet tarafından karşılanması sağlanabilir.

PEKİ BU NERENİN VATANDAŞI
PEKİ BU NERENİN VATANDAŞI

Tüm bunlar bu kurumlara sunulduğunda kantin gider leri ve yemek ücretlerinde de düşüş sağlayacaktır. Ge rekirse bu giderlerin bir kısmı destek olarakta verile bilir.

ONLARMI BU ÜLKENİN VATANDAŞI BİZMİ
ONLARMI BU ÜLKENİN VATANDAŞI BİZMİ

Zira bir Suriyeli göçmene mülteciye aylık gider ayrılı yorsa ülkemin öz evlatlarına niçin ayrılmasın? Korkmayın sayın yetkililer yapılacak bu masraflar yine ülkeme geri dönecektir. Bu ülke için canını veren Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı, Suriye de terör örgütleriyle mücadele eden Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları Suriye vatandaşlarına baktığınızda ise bol, bol çocuk doğurtarak ülkesi için mücadeleden kaçıp rahatına bakanlar topluluğu devletimizin bakması da maalesef adil değildir.

ONLAR BU ÜLKENİN ÖZ ÇOCUKLARI OLDU YA BİZ
ONLAR BU ÜLKENİN ÖZ ÇOCUKLARI OLDU YA BİZ

Evet, ateş düştüğü yeri yakar ancak bu ateş sineyi milletin yüreğine düşmüştür. Doğru söyleyenin dokuz köyden kovulması veyahut sesinin kısılması milli duyarlılığı olan bu milletin düşünmesini gerektirmez mi?  Bugün bu yurt yarın başka bir yurt olmasın Öncelikle devletin sosyal sorumluluk adı altında yürüttüğü projeler kapsamında;  Yurtlar sorununu ele alması şarttır.

İSTENEN OLDUMU
İSTENEN OLDUMU

Bugün Üniversitelerimize bir gidin ve bakın Yurtlarda kalan öğrencilerin sorunları nı dile getirmelerine rağmen fahiş fiyatlarla Yiyecek satan kafeteryalara öğrenci lerin mahkum edildiğini hiç duymadınız değilmi? niçin duyalım ki Bu öğrencilerin hiçbiri sine i milletin çocukları değil Yemekhanelerde çıkan yemeklerin kötü olması, çay ve içeceklerin kantinlerde fahiş fiyatlarda satılması umurunuzda değil.  Niçin mi kafeteryaları fahiş fiyatlarla kiralayan kantin işletmecilerinin bu fiyatları tavan yaptırmalarının sebebi kira gelirleriyle beslenen rektörlüğün ihya olmasından kaynaklanmasın? Burada okuyan öğrencilere bu şartları dayatırsanız onlarda pratik çözüm olarak ısıtıcıların nimetlerinden doğal olarak faydalanacaktır. Daha kaç yurdun yanmasını bekliyoruz acaba!   İncelemelere giden sayın vekillerimiz

İŞTE MÜLTECİLERİMİZ
İŞTE MÜLTECİLERİMİZ

Birde Ankara daki Üniversite lerimize gitseniz ve öğrenci leri dinleseniz diyorum ve buna benzer diğer Üniver siteleri ansızın bir ziyaret edin kantinlerde yiyebilece ğiniz ve karnınızın doymaya cağı en ekonomik yiyeceklere bir bakın tavuk yemekten gına getireceğinize eminim. ALLAH devletimizden razı olsun her türlü olanağı gücü yettiğince yapmakta ancak bundan faydalanan öğrencilerimizi de dinleyerek sorunlarına çözüm bulunması bu kadar zor olmasa gerek Özellikle kantinlerdeki fiyat artışlarına dur dediğiniz an ve bu hususta gerekli tedbirleri aldığınız an inanın sorunun büyük bir bölümü çözülecektir. Umarım bu çözümlere yönelirsiniz. Vergi affıyla toplanan bu paralarda hiçmi bu ülkenin çocuklarının hakkı yok? Ne dersiniz   

ÜLKEMİN SESİ BAK NE DİYOR
ÜLKEMİN SESİ BAK NE DİYOR

CEVAP VER


*

WordPress Anti-Spam by WP-SpamShield